Закон про валюту значно покращив ділове середовище в Україні

Про це йшлося на зустрічі представників НБУ, бізнесу та банків з членами Американсько-Української Ділової Ради (U.S.-Ukraine Business Council), під час якої були обговорені питання щодо того, як бізнес оцінює перші результати валютної лібералізації і як він адаптується до нового регулювання, йдеться на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Зокрема, представники бізнесу зауважили, що Закон «Про валюту і валютні операції» і нова система регулювання Національного банку, завдяки яким у цьому році вже було скасовано близько 30 валютних обмежень, – це великий крок уперед. Вони значно поліпшили ділове середовище.

Бізнес відзначив збільшення граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями, скасування вимоги щодо попереднього резервування коштів для купівлі іноземної валюти, а також скасування валютного контролю для операцій до 150 тис. грн.

Нове валютне регулювання також створило передумови для розвитку корисних фінансових інструментів для мінімізації валютних ризиків бізнесу, зокрема свопів і форвардів. В умовах гнучкого курсоутворення такі інструменти будуть корисними як для імпортерів, так і для експортерів.

«Національний банк відповідає за забезпечення цінової та фінансової стабільності в країні. Разом із тим, ще одна задача НБУ – сприяти економічному зростанню. Тому пріоритет Національного банку – поступово знімати обмеження, які негативно впливають на бізнес-клімат у країні, на експортно-імпортні операції, а також на інвестиції», – зазначив  Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ.

Наступними кроками на шляху до вільного руху капіталу буде зняття обмеження щодо суми репатріації дивідендів, скасування вимоги щодо обов’язкового продажу валютної виручки, а також дозвіл купувати валюту за рахунок гривневих кредитних коштів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: