Ринок оцінки майна позбавляють від маніпуляцій

Відповідні заходи застосовуються Фондом державного майна України, повідомляє його прес-служба. 

Так, Фонд постійно аналізує роботу Єдиної бази даних звітів про оцінку з метою унеможливлення маніпуляцій суб’єктами оціночної діяльності в частині заниження оціночної вартості об’єкта оцінки під час внесення інформації зі звіту про оцінку до бази.

За результатами такого аналізу Фонд вказує на недоліки роботи суб’єктам оціночної діяльності та вживає всіх необхідних заходів для уникнення некоректного внесення інформації зі звітів про оцінку майна та, як наслідок, дискредитації роботи Єдиної бази.

Зокрема, на думку ФДМУ, некоректним є застосування оцінювачами коефіцієнта готовності щодо таких об’єктів оцінки: квартири, гуртожитки, а також зазначення адреси об’єкта оцінки. Це впливає на достовірність визначення оціночної вартості.

З метою контролю за дотриманням вимог чинного законодавства суб’єктами оціночної діяльності під час визначення оціночної вартості об’єкта оцінки для цілей оподаткування Фондом вжиті такі заходи:

– зупинено доступ до Єдиної бази у 2019 році 48 суб’єктам оціночної діяльності, у 2018 році (з 18.07.2018 р.) – 22 суб’єктам оціночної діяльності;

– за результатами рецензування звітів про оцінку, складених для цілей оподаткування, анульовано 3 сертифікати суб’єкта оціночної діяльності;

– за результатами розгляду Екзаменаційною комісією питань щодо професійної оціночної діяльності 3 оцінювачів позбавлено кваліфікаційних свідоцтв;

– до розгляду на черговому засіданні Екзаменаційної комісії підготовлено 5 питань щодо професійної оціночної діяльності оцінювачів під час складання звітів для цілей оподаткування.

Станом на 25 квітня 2019 року Єдина база даних звітів про оцінку налічувала зареєстрованих 332 тис. звітів та перевірених нотаріусами 233 тис. звітів. Перевірка звітів нотаріусами опосередковано свідчить про здійснення правочинів. Кількість звітів порівняно з 2018 роком зросла майже у 2,5 рази.

Отже, орієнтований розмір сплати податків до Державного бюджету за час роботи Єдиної бази складає понад 5,5 млрд. грн.

Робота Єдиної бази щомісяця забезпечує надходження до Державного бюджету у вигляді податків орієнтовно в середньому 533 млн. грн.

Відповідно до пункту 7 розділу IV Порядку авторизації електронних майданчиків, затвердженого Наказом ФДМУ та Адміністрації Держспецзв’язку від 15 травня 2018 року №656/307, було авторизовано 4 електронні майданчики.

Одночасно на звернення юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Фондом надано 20 потенційним операторам електронних майданчиків технічні параметри, зокрема опис сервісів взаємодії інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдина база даних звітів про оцінку» з електронним майданчиком.

Крім того, погодили з ФДМУ технічне завдання на створення комплексної системи захисту інформації 8 юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Слід зазначити, що на сьогодні відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку авторизації Фондом розглянуто та погоджено технічні завдання/доповнення до технічного завдання щодо комплексної системи захисту інформації інформаційно-телекомунікаційної системи електронних майданчиків 8 операторам електронних майданчиків, з урахуванням функціональних можливостей АЕМ, які внесені законами України.

Також спільно з Адміністрацією Держспецзв’язку Фондом вживаються заходи щодо внесення змін до нормативно-правових актів, зокрема до Порядку авторизації електронних майданчиків, а саме пропонується визначити можливості використовувати інформацію та документи, які були розміщені на одному авторизованому електронному майданчику, з будь-якого іншого вже авторизованого електронного майданчика, яка підтверджена підписаним протоколом обміну між усіма вже авторизованими електронними майданчиками. При цьому Порядок авторизації електронних майданчиків має бути приведений у відповідності до нового Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: