З банків зняли статус податкового агенту по операціях з ескроу-рахунками

Мінфін затвердив Узагальнюючу податкову консультацію з цього питання.

Як повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України, НАБУ як найбільший представник банківської спільноти досягла затвердження документу щодо оподаткування операцій обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета (операції сквіз-аут з використанням ескроу-рахунків), Наказом Міністерства фінансів України №181 від 26.04.19 р.

Затвердження УПК стало результатом роботи НАБУ спільно з НКЦПФР та експертами Великої Четвірки.

У результаті затвердження УПК вдалось «поставити крапку» та зняти з банків статус податкового агенту за більшістю випадків оподаткування доходу при здійсненні зазначених операцій. Відповідно, за договором рахунка умовного зберігання (ескроу) банк зобов’язується приймати та зараховувати на ескроу, відкритий клієнту, грошові кошти, отримані від власника рахунка або від третіх осіб, та перераховувати такі кошти особі, вказаній власником рахунка або повернути йому такі кошти за настання підстав, передбачених договором рахунка ескроу.

Слід нагадати, що у 2018 році НАБУ об’єднала зусилля з НКЦПФР для відпрацювання єдиної позиції за всіма можливими прикладами виникнення доходу, який включається до розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. Спільно були знайдені компромісні рішення, розроблений та узгоджений проект УПК, який було надано до Експертної Ради Мінфіну.

НАБУ вважає, що отримане роз’яснення надає чіткий алгоритм дій для всіх учасників бізнес-процесу, які залучені до операцій продажу/купівлі акцій, переказу коштів, проведених через рахунок умовного зберігання (ескроу).

Більш детально – в Актуальних питаннях по застосуванню податкового законодавства у 2019 році

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: