НБУ налагодить взаємодію з інноваційними компаніями

Регулятор розпочав пілотний проект для стимулювання розвитку FinTech-рішень в Україні, на базі якого створив Експертну раду з питань комунікації з інноваційними компаніями. Цей пілотний проект триватиме до кінця 2019 року.

За інформацією прес-служби НБУ, Експертна рада стане комунікаційною платформою для спілкування Національного банку України з інноваційними компаніями.

Інноваційні компанії можуть подавати до регулятора заяви (українською або англійською мовами) для розгляду та обговорення власних новітніх продуктів.

«Ми вирішили запровадити прямий діалог між Національним банком та інноваційними компаніями. До процесу розгляду новацій ми залучимо експертів з різних підрозділів регулятора та, у разі необхідності, з інших державних органів. Стосовно кожного з поданих інноваційних продуктів компаніям надаватиметься безпосередній зворотній зв’язок та рекомендації щодо його правового супроводу», – прокоментував цю ініціативу Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр ЯБЛУНІВСЬКИЙ.

За його словами, це дасть можливість Національному банку зрозуміти потреби та напрями розвитку інноваційного фінансового ринку, а інноваційним компаніям – особливості поточного регулювання та законодавчої бази.

Крім того, у разі потреби, Національний банк звертатиметься до Уряду з пропозицією внести зміни до законодавства України, щоб зробити можливим впровадження справді інноваційних фінансових продуктів та послуг.

«Така взаємодія, насамперед, буде спрямована на прогресивний розвиток інновацій та підвищення фінансової інклюзії в Україні, що є однією з семи стратегічних цілей Національного банку на найближчі роки», – додав Олександр Яблунівський.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 23 квітня 2019 року №63 «Про затвердження Положення про порядок взаємодії Національного банку України з інноваційними компаніями та проектами».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: