Нацбанк окреслив учасникам фондового ринку особливості валютного регулювання

ПАРД разом з НБУ провела робочу зустріч з приводу нового валютного регулювання. У ній також взяли участь учасники ринку цінних паперів.

Як повідомляє прес-служба Професійної асоціації учасників ринків капіталу та деривативів, головними питаннями заходу були:

– вимоги до небанківських фінансових установ;

– порядок проведення розрахунків за валютними операціями;

– Е-ліміти: практика перших місяців;

– валютні операції небанківських фінансових установ без отримання ліцензії НБУ;

– ліцензування валютних операцій.

На зустрічі також йшла мова про те, що генеральні ліцензії НБУ на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів відкликано. Цінні папери перестали належати до валютних цінностей. НБУ пропонує повернути оригінали генеральних ліцензій, оформлені на номерних бланках.

Відтепер операції з цінними паперами можуть проводитись без ліцензій з дотриманням вимог статті 5 Закону «Про валюту і валютні операції».

Представники НБУ зазначили, що регулятором буде надіслано листи до професійних учасників ринку цінних паперів із висвітленням деталей повернення оригіналів Генеральних ліцензій.

За необхідності (наприклад, проведення перевірок іншими органами) підтвердження наявності Генеральної ліцензії до дати її відкликання, професійні учасники ринку цінних паперів зможуть звернутися безпосередньо до НБУ і отримати таку інформацію.

Національний банк спростив умови здійснення валютних операцій для учасників фондового ринку і продовжуватиме розвивати внутрішній ринок цінних паперів.

Коментуючи нововведення, Заступник директора Департаменту ліцензування НБУ Сергій САВЧУК зазначив: «На підтвердження незмінності курсу на валютну лібералізацію з 9 травня Національний банк дозволив професійним учасникам фондового ринку здійснювати валютні операції, які є частиною їх діяльності на ринку цінних паперів, без наявності ліцензій НБУ», йдеться на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Крім того, Начальник відділу регулювання експорту та імпорту капіталу Департаменту відкритих ринків НБУ Сергій ЧЕЧЕЛЬ презентував перелік з близько 30 валютних послаблень, запроваджених цього року, та окремо зупинився на найактуальніших з них для учасників фондового ринку та їх клієнтів. Це, зокрема, збільшення лімітів на репатріацію дивідендів, а також інвестицій за кордон, спрощення здійснення операцій за рахунками юридичних осіб-нерезидентів в Україні, скасування вимоги щодо попереднього резервування гривні для купівлі валюти тощо.

Про останні рішення Національного банку, спрямовані на розвиток внутрішнього ринку цінних паперів, розповів Начальник управління депозитарної діяльності НБУ Андрій СУПРУН. Зокрема, він презентував нові тарифи Депозитарію Національного банку, які стимулюватимуть здійснення населенням дрібних інвестицій у державні облігації (ОВДП), і запевнив, що Національний банк надасть необхідну технічну і нормотворчу підтримку ініціативам щодо запровадження онлайн-продажу ОВДП для громадян.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: