В НБУ вважають валютну лібералізацію безальтернативною

Регулятор продовжуватиме знімати валютні обмеження та інформувати суспільство про стан руху до режиму вільного руху капіталу.

Про це заявив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ, презентуючи Звіт Національного банку про запровадження заходів захисту на Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, йдеться на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«Ми знаходимося в процесі поступового зняття валютних обмежень. Тож кінцева мета на цьому шляху незмінна, а саме – вільний рух капіталу без будь-яких валютних обмежень. Це є нашим зобов’язанням відповідно до Угоди про Асоціацію України та ЄС. Крім того, вільний рух капіталу є однією зі стратегічних цілей Національного банку, затверджених нашою Стратегією навесні минулого року. Із цього шляху ми не будемо звертати», – наголосив Яків Смолій.

Він також зазначив, що введення заходів захисту на валютному ринку під час економічної кризи 2014-15 років допомогло відновити економічний розвиток держави. Водночас, починаючи з 2016 року, Національний банк виключно пом’якшував чи скасовував обмеження, введені під час економічної кризи. Лише в цьому році було запроваджено близько 30 валютних послаблень.

Ті валютні обмеження, які досі зберігаються, дають змогу підтримувати макроекономічну та фінансову стабільність. Вони сприяють зниженню інфляційних та девальваційних очікувань, а також поступовому підвищенню довіри до гривні. Це закладає фундамент стійких темпів довгострокового зростання економіки.

Яків Смолій також закликав народних депутатів підтримати валютну лібералізацію в Україні і прийняти необхідні для пришвидшення цього процесу законопроекти. Це, зокрема, так званий законопроект про «спліт», спрямований на підвищення якості регулювання небанківського фінансового ринку, і законопроект щодо протидії BEPS, який убезпечить країну від непродуктивного відпливу капіталу за кордон.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: