В Україні з’явиться торговий репозиторій

repositary17Наприкінці грудня НДУ провів робочу зустріч щодо обговорення питання створення в Україні на базі Центрального депозитарію торгового репозиторію. Він має стати єдиною базою даних про укладені деривативи.

За інформацією прес-служби Нацдепозитарію, створення торгового репозиторію передбачено проектом закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо регульованих ринків та деривативів) (реєстраційний №3498). У робочій зустрічі взяли участь представники НКЦПФР, НБУ, IFC та учасників фінансового ринку.

Базуючись на аналізі норм європейського законодавства та вивченні досвіду функціонування торгових репозиторіїв в різних країнах, Національним депозитарієм України підготовлено пропозиції для обговорення основних засад та принципів виконання Центральним депозитарієм функції торгового репозиторію після прийняття вищевказаного законопроекту.

На робочій зустрічі обговорювались:

– основні принципи функціонування торгового репозиторію;

– перелік інформації про укладені деривативи, що має надаватись сторонами деривативів до єдиної бази даних;

– порядок доступу державних органів до накопиченої інформації в торговому репозиторії про укладені деривативи.

Також повідомляється, що Центральний депозитарій запрошує до співпраці всіх зацікавлених у розвитку інституту торгового репозиторію в Україні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: