Валютна лібералізація здійснюється в міру поліпшення макроекономічної ситуації

Запровадження нових валютних послаблень Національним банком не становить ризиків для макроекономічної стабільності в країні. Даний процес відбувається з урахуванням оцінки ефектів від уже знятих обмежень. 

Про це заявив Начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК під час виступу в Школі банківського та фінансового права, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Усунення чинних на сьогодні заходів захисту на валютному ринку має відбуватися послідовно з метою недопущення реалізації ризиків, що перешкоджатимуть досягненню Національним банком цілей з цінової та фінансової стабільності», – підкреслив пан Степанюк.

НБУ продовжує цілеспрямовано рухатися у напрямі вільного руху капіталу, який є необхідним для поліпшення бізнес-клімату в країні та припливу нових іноземних інвестицій.

«В межах нового ліберального валютного регулювання Національний банк здійснюватиме валютний нагляд, виходячи із пріоритету суті транзакції над її формою. Перехід до ризик-орієнтованого нагляду сприятиме зниженню операційного навантаження на банки та їх клієнтів», – додав Євген Степанюк.

Важливою передумовою подальшої валютної лібералізації, за його словами, залишається прийняття Парламентом важливих законопроектів, спрямованих на підвищення якості регулювання небанківського фінансового ринку (законопроект про «спліт») і попередження непродуктивного відпливу капіталу з країни (законопроект щодо протидії BEPS).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: