ФГВФО застосовуватиме нові механізми роботи з потенційно неплатоспроможними банками

Представники Фонду обговорили питання вдосконалення процедур врегулювання неплатоспроможності банків і наближення українського законодавства у цій сфері до європейських норм, як це передбачено Угодою про Асоціацію з ЄС, інформує прес-служба Фонду гарантування вкладів.

Зокрема, така дискусія відбулася в ході конференції «Розробка нової нормативно-правової бази врегулювання неплатоспроможності банків в Україні», організованій Консультаційним центром Світового банку з питань фінансового сектору у Відні (FinSAC) за підтримки уряду Швеції.

На заході йшлося про те, що за час кризи, що розпочалась у 2014 році, більшість із банків які виводились з ринку, було ліквідовано. Виплати вкладникам при цьому сягнули майже 90 млрд. грн., а загальна сума акцептованих кредиторських вимог – майже 266 млрд. грн. Витрати на забезпечення фінансової стабільності значною мірою були покриті за рахунок державних коштів.

«Не існує більш ефективного способу запобігти втратам, ніж раннє реагування. Практика підтверджує це. У тих трьох банках, що виводились з ринку останніми, два були виведені без ліквідації, шляхом передачі активів і зобов’язань. І рівень розрахунків з кредиторами в них набагато вищий ніж у більшості банків, що виводились у попередні роки. Причина цього – саме запровадження посиленого нагляду, спрямованого на раннє виявлення проблеми. Це дозволило Фонду розпочати роботу з цими банками ще на ранній стадії проблемності», – наголосила Заступниця Директора-розпорядника ФГВФО Світлана РЕКРУТ.

Оновлена система врегулювання має звести до мінімуму негативні наслідки від неплатоспроможності банку для його вкладників-фізичних осіб та бізнесу. Насамперед, шляхом запровадження системи раннього реагування – сучасного механізму, що дозволяє виявити проблеми банку на тому етапі, коли він ще виконує нормативи, але вже виявляє ознаки проблемності.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: