Банки повинні заздалегідь готувати плани відновлення діяльності

В Нацбанку виступають за оновлення підходів до врегулювання неплатоспроможності банківських установ.

На цьому наголосила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА під час конференції «Розробка нової нормативно-правової бази врегулювання неплатоспроможності банків в Україні», організованій Консультаційним центром Світового банку з питань фінансового сектору у Відні (FinSAC) за підтримки уряду Швеції.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook, пані Рожкова зазначила: «Чому Україна потребує нового підходу у врегулюванні неплатоспроможності банків? За частотою системних банківських криз Україна, на жаль, входить до світової трійки лідерів: протягом останніх 20 років вона пройшла через три глибокі фінансові кризи. Серед основних причин таких криз – брак ефективного банківського регулювання на мікрорівні та ефективної системи підтримки фінансової стабільності. Саме тому потрібно перейти до більш проактивного банківського нагляду та системи раннього реагування».

За її словами, одним із заходів може стати впровадження механізму перспективного планування відновлення та врегулювання діяльності банків. Банки, зокрема, повинні заздалегідь готувати плани відновлення діяльності (recovery plan) та плани врегулювання неплатоспроможності (resolution plan), щоб мати їх напоготові ще до появи ознак погіршення фінансового стану.

«Фінансові кризи рідко бувають подібні до несподіваного падіння метеориту. Вони виникають унаслідок поступового накопичення дисбалансів. Тому пруденційне регулювання повинно бути спрямоване на те, щоб систему гарантування вкладів непотрібно було перевіряти на міцність. Перспективне планування відновлення та врегулювання банків сприятиме посиленню фінансової стабільності та зменшенню потенційної потреби в державній підтримці банківського сектору», – підкреслила Перший заступник Голови НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: