Якісні зміни у податковому кліматі

podatzakПрезидент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Як повідомляє прес-служба Глави держави, підписання документу (1797-VIII) відбулося під час зустрічі з Головою Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною та Міністром фінансів Олександром Данилюком.

«Я хочу привітати вас із завершенням надзвичайно важливого процесу, який був розпочатий із масштабних консультацій з громадськістю, величезної роботи, до якої були залучені і бізнесові кола, і громадські активісти», – сказав Петро Порошенко.

За його словами, проект закону був розглянутий Урядом, на засіданні Нацради реформ відбулась дуже напружена робота, яка врешті-решт оформилась у законопроект про зміни до Податкового кодексу, спрямовані на покращення інвестиційного клімату.

«У зв’язку з прийняттям цього Закону податкові інспекції на рівні районів перетворяться з контрольних та перевіряючих органів на консультативні. Це дуже важливо. Саме такою ми повинні бачити податкову інспекцію, коли підприємець туди звертається та отримує консультації. Більше немає ніяких «маски-шоу», жодних корупційних схем», – наголосив Глава держави.

Петро Порошенко висловив впевненість, що швидка імплементація Закону значно покращить інвестиційний клімат в державі.

Президент також зазначив, що відтепер контрольні функції податкової інспекції залишаються на обласному рівні. «Це означає значне підвищення рівня компетентності та професіоналізму. До речі, це також значно скоротить кількість перевірок контролюючими та перевіряючими органами», – зауважив він.

Глава держави повідомив, що Законом звільняються на три роки від будь-яких перевірок новостворені підприємства, якщо вони мають обіг менше 3 млн. грн.

«Дуже важливий крок – ми передаємо доступ до реєстрів відшкодування податку на додану вартість Міністерству фінансів», – підкреслив Президент та додав, що нарешті монополія фіскальної служби в цьому питанні зараз переходить в абсолютно транспарентну, прозору ефективну систему, коли Міністерство фінансів зможе забезпечувати ефективне і автоматичне відшкодування ПДВ. Цей податок, який у всі часи був символом корупції, нарешті починає відігравати свою ефективну роль наповнювача Державного бюджету.

За словами Петра Порошенка, кроками щодо адміністрування податку на прибуток, податку на додану вартість, єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб і багатьох інших, Україна створює кардинально інший податковий та інвестиційний клімат.

Глава держави подякував всім тим, хто долучився до роботи над цим фундаментальним Законом – Уряду, парламенту, Національній раді реформ, експертам та представникам українських та міжнародних бізнес асоціацій, громадськості.

У свою чергу, Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна подякувала Президенту за його розуміння та підтримку, яка дала можливість реалізувати в Законі всі позиції, над якими працювали більше року. «Я думаю, що бізнес нам буде дякувати, коли ознайомиться з усіма нормами. Справді, це нові відносини між державою і бізнесом. І, до речі, перший крок назустріч бізнесу зробила держава. Я думаю, що бізнес нам відповість тим же – довірою до держави», – сказала вона. Голова Комітету додала, що цим Законом створюються механізми для виходу бізнесу з тіні.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк також зазначив: «Після Вашого підпису цей Закон має запрацювати і це буде ковток свіжого повітря, якого так очікував бізнес».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: