Перелік забезпечення для розрахунку банками економічних нормативів уточнено

Національний банк удосконалив вимоги щодо врахування забезпечення під час розрахунку нормативів кредитного ризику з урахуванням кращого міжнародного досвіду та наглядової практики в Україні, інформує прес-служба регулятора. 

Зокрема, доповнено перелік забезпечення, яке банки можуть враховувати під час розрахунку нормативів кредитного ризику, забезпеченням у вигляді:

– цінних паперів, емітованих НБУ, центральними органами виконавчої влади України або гарантованих Кабінетом міністрів України;

– облігацій міжнародних фінансових організацій;

– банківських металів (крім нормативу Н9).

Водночас під час розрахунку нормативу максимального кредитного ризику за операціями з пов’язаними особами (Н9) не буде враховуватись грошове покриття у вигляді застави майнових прав на грошові кошти, що розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку-кредиторі.

Ці зміни застосовуватимуться до нових договорів, укладених банком з дня, наступного за днем офіційного опублікування Постанови. За договорами, укладеними до дня офіційного опублікування Постанови, забезпечення у вигляді застави майнових прав на грошові кошти, що розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку-кредиторі, буде враховуватись до завершення строку погашення боргу за умови дотримання встановлених Національним банком умов.

Водночас Національний банк визначив умови, за яких може враховуватись забезпечення під час розрахунку нормативів кредитного ризику та строки його врахування.

Зазначені норми передбачені Постановою Правління НБУ від 21 травня 2019 року №71 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка набере чинності з 2 липня 2019 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: