Як не потрапити під санкції за порушення вимог валютного законодавства

Нове валютне законодавство сприяє лібералізації на валютному ринку, але й встановлює чіткі строки розрахунків.

Про це на зустрічі у Legal High School розповів Керуючий партнер TEFFI Law Firm Ігор КРИЖАНОВСЬКИЙ.

Зокрема, як зазначається у прес-релізі LHS, він проаналізував плюси і мінуси нової системи валютного регулювання. Зокрема, він позитивно оцінив Закон «Про валюту і валютні операції» та відзначив, що результатом його реалізації стала валютна лібералізація, оновлення «застарілого» законодавства, розвиток міжнародної практики, введення режиму вільного руху капіталу.

Так само позитивною, на думку експерта, є норма, згідно з якою юридичні особи отримали право відкривати рахунки в іноземних банках. Поки що гроші на такі рахунки перераховувати не можна, проте незабаром бізнес зможе отримувати оплату від іноземних контрагентів і здійснювати розрахунки за кордоном.

Перевагами нової системи валютного регулювання, зокрема, є збільшення граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, скасування індивідуального ліцензування та заборони зовнішньоекономічної діяльності, дозвіл відкриття рахунків за кордоном, скасування декларування валютних цінностей.

Експерт звернув увагу на норми законодавства щодо повернення валютної виручки підприємствами-експортерами та порядок придбання валюти юридичними особами.

Говорячи про санкції за порушення вимог валютного законодавства, Ігор Крижановський детально проаналізував санкції, які настають за порушення строків розрахунку за зовнішньоекономічними контрактами. Він нагадав, що за порушення граничних строків розрахунків, які наразі складають 365 днів, український експортер/імпортер буде покараний пенею в 0,3% від суми заборгованості за кожен день прострочення.

Говорячи про роль податкових органів у сфері валютного нагляду, експерт зазначив, що вони мають право проводити перевірки суб’єктів господарювання, виявляти порушників валютного законодавства, застосовувати пеню за порушення граничних строків розрахунків та застосовувати штрафи за порушення валютного законодавства у розмірі до 100% від суми операції. При цьому строк притягнення до відповідальності становить шість місяців з моменту виявлення, але не більше трьох років з моменту вчинення.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: