Інвестори прагнуть передбачуваності та прозорості

Бізнес закликає впроваджувати структурні реформи в Україні.

Як зазначається у прес-релізі Європейської Бізнес Асоціації, оголошення Україною дефолту порушить макроекономічну стабільність, яка є запорукою для інвестицій та зростання економіки. Замість цього органам влади варто об’єднати зусилля для продовження співпраці з МВФ та проведення структурних реформ, які підвищать привабливість країни для внутрішніх і зовнішніх інвесторів.

Так, у квітні ЄБА, Dragon Capital та Центр економічної стратегії провели опитування іноземних інвесторів. Відповідно до отриманих результатів, найбільшими позитивними кроками нової адміністрації у наступні 3-6 місяців будуть ефективна боротьба з корупцією, призначення на ключові посади професіоналів, кроки з розмежування влади і бізнесу та швидке досягнення домовленості з МВФ щодо подальшої співпраці.

«На сьогодні бізнес очікує на продовження структурних реформ, задекларованих Україною. Популізм та поспішні рішення не мають ставати на заваді розвитку. Адже будь-які рішення мають свої наслідки. Для інвесторів дуже важлива передбачуваність та прогнозованість. Думаю, ні для кого не секрет, що далеко не кожен інвестор ризикне заходити в дефолтну країну, яка не має можливості відповідати за взяті на себе зобов’язання перед міжнародними партнерами. І це, найперше, репутаційний ризик, який тягне за собою чимало інших наслідків», – зазначила Виконавчий директор ЄБА Анна ДЕРЕВ’ЯНКО.

За її словами, зараз важливо убезпечити країну від появи нових негативних чинників, які дестабілізують економіку, сповільнюють інвестиційну активність та економічне зростання.

Бізнес неодноразово акцентував, що для цього мають відбуватись базові структурні зміни – відчутні кроки в напрямі боротьби з корупцією, справедливої судової системи та ефективної роботи правоохоронних органів. Так, наприклад, відповідно до результатів Інвестіндексу Європейської Бізнес Асоціації, серед ТОП-проблем інвестори вважають високий рівень корупції, недовіру до судової системи, відсутність земельної реформи та тіньову економіку. Водночас майже половина опитаних вважають Україну вигідним ринком для інвестування, і необхідно, щоб цей відсоток лише збільшувався.

Тож бізнес сподівається, що курс на макроекономічну стабільність, економічне зростання України та залучення прямих іноземних інвестицій буде продовжено.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: