Рівень тіньової економіки знизиться?

tinyovaeconomМінекономрозвитку вважає, що рішення НБУ про зниження граничної суми готівкових розрахунків за участю громадян позитивно вплине на процес детінізації економіки.

Як повідомлялося раніше, з 4 січня 2017 року Нацбанк знизив граничну суму розрахунків готівкою за участю фізичних осіб з 150 тис. грн. до 50 тис. грн.

За інформацією прес-служби Мінекономрозвику, детінізація відбуватиметься внаслідок зменшення можливостей легалізації доходів населення (сумнівних або незаконних), зокрема, шляхом операцій по придбанню та продажу цінностей, нерухомості, послуг високої вартості. Крім того, таке обмеження сприятиме істотному зменшенню готівки в обігу в межах обсягів, які перевищують поточні потреби споживача.

Вищезазначене відобразиться на результатах розрахунку рівня тіньової економіки за монетарним методом. Як відомо, монетарний метод базується на припущені, що при здійсненні суб’єктами господарювання і населенням незареєстрованої економічної діяльності розрахунки за товари, роботи і послуги проводяться з використанням готівки. Так, після запровадження обмеження орієнтовно можливе зменшення рівня тіньової економіки, розрахованого за монетарним методом, на початковому етапі оцінюється в межах близько 4%, що за інших рівних умов знизить інтегральний показник тіньової економіки на приблизно 2%.

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зазначив: «Рішення не зачепить інтереси простих людей, бо понад 90% щоденних витрат українців сьогодні менші за 50 тис. грн. При цьому нам вдасться оздоровити економіку та фінансову систему України, що дозволить уникнути банківських шоків у майбутньому. Вплив такого рішення на детінізацію також важко переоцінити».

Слід нагадати, що, за підрахунками Мінекономрозвитку, в першому півріччі 2016 року рівень тіньової економіки склав 38% від офіційного ВВП, що на 4% менше у порівнянні з показником відповідного періоду 2015 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: