Фінансування аграріїв через аграрні розписки

agrorozpАграрні розписки вже дозволили залучити вітчизняним сільськогосподарським виробникам близько 428 млн. грн.

Впровадження інструменту аграрних розписок поступово набирає обертів, відкриваючи українським аграрним компаніям нові можливості для залучення ресурсів, передає прес-служба Мінагрополітики.

Аграрні розписки є альтернативним способом кредитування вітчизняного агросектору. Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією, членами Групи Світового банку в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні.

Практичне використання аграрних розписок в нашій державі розпочалося в 2014 році в межах Полтавської області.

У вересні 2015 року використання аграрних розписок було поширено ще на три області — Харківську, Черкаську та Вінницьку, а в 2016 році ще на чотири області — Миколаївську, Сумську, Тернопільську та Хмельницьку. Загалом вже виконано 49 аграрних розписок, ще 23 – виконуються.

За період реалізації пілотного проекту з впровадження аграрних розписок було видано 72 таких документи, що дозволило аграріям залучити у сільськогосподарське виробництво близько 428 млн. грн. Понад половину з цих коштів залучено в 2016/2017 маркетинговому сезоні, станом на 5 січня цього року видано 12 розписок на загальну суму близько 239 млн. грн.

«Аграрна розписка — це нефінансовий інструмент, гнучкий та достатньо простий у використанні, який дає можливість аграріям отримати кошти або необхідні вхідні матеріально-технічні ресурси в оборотний капітал. За період впровадження цей інструмент підтвердив свою ефективність, тож очікуємо цього року його поширення з восьми областей, в яких зараз можливо укласти аграрну розписку, на всю територію України», – зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: