Нові критерії відбору банків для валютних інтервенцій

valyutintervНацбанк розширив критерії відбору банків для участі у валютній інтервенції НБУ у формі запиту щодо найкращого курсу.

Як зазначається у повідомленні прес-служби Національного банку, до цього часу відбір банків здійснювався за єдиним принципом, оприлюдненим на початку листопада 2016 року, за показником обсягу операцій з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими учасниками міжбанківського валютного ринку та НБУ. Кожного кварталу обиралися 20 банків, які мали найбільший обсяг таких операцій у попередньому кварталі. Перший перелік банків-учасників валютної інтервенції в IV кварталі 2016 року, обраних за цим прозорим принципом, було оприлюднено на початку листопада.

Разом із тим Національний банк вважає за необхідне розширити критерії, щоб підвищити об’єктивність та обґрунтованість відбору банків-учасників валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу, запровадження якої передбачено Стратегією валютних інтервенцій НБУ на 2016-2020 рр.

Відтепер у цій валютній інтервенції НБУ зможуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мають найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за такими трьома критеріями:

– обсягом операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%);

– обсягом операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу – 30%);

– обсягом активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу – 20%).

Відповідні зміни затверджено Постановою Правління Національного банку України від 5 січня 2017 року №1 «Про внесення зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою» та набувають чинності з 6 січня 2017 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: