За всі роки приватизації державного майна від неї було отримано майже 68 млрд. грн.

У І кварталі 2019 року від процесу зміни власності надійшло 178,07 млн. грн. При цьому до Державного бюджету перераховано 183,95 млн. грн. (з урахуванням залишку 6,7 млн. грн. на 1 січня 2019 року). Про це йдеться у новому Звіті ФДМУ.

Згідно з ним, протягом січня-березня поточного року державну форму власності змінили 128 об’єктів приватизації.

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік», сума надходжень від приватизації державного майна у поточному році встановлена у розмірі 17,1 млрд. грн. За І квартал це завдання виконано на 1%. За всі роки приватизації державного майна від неї надійшло майже 68 млрд. грн.

Протягом І кварталу 2019 року спостерігалася позитивна динаміка у сфері продажу об’єктів малої приватизації. Так, у звітному періоді за договорами купівлі-продажу об’єктів малої приватизації та від інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації об’єктів малої приватизації, надійшло 178,07 млн. грн., що у 5 разів більше показника відповідного періоду 2018 року. Крім того, надходження від малої приватизації за договорами купівлі-продажу, укладеними у І кварталі 2019 року, становлять 85% надходжень, отриманих від продажу об’єктів малої приватизації за весь 2018 рік.

Водночас у Звіті підкреслюється, що проблемою, яка стримує процес приватизації державного майна та стає на заваді збільшенню надходжень до Державного бюджету, залишається непередача уповноваженими органами об’єктів на приватизацію. Загалом Фонду ще не передано 32 об’єкти від 9 уповноважених органів. А це – найбільш дорогі конкурентні та інвестиційно привабливі підприємства.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: