НБУ оновив заходи впливу до банківських установ

Національний банк доповнив підстави та порядок застосування до банків заходів впливу з метою посилення захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків та у зв’язку із запровадженням додаткових вимог до діяльності банків. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

А саме:

– за недотримання банками запровадженого обов’язкового економічного нормативу – коефіцієнта покриття ліквідності (LCR);

– за недотримання вимог щодо порядку формування та зберігання резервів за валютними деривативами (форвардними та ф’ючерсними контрактами).

Постановою також запроваджені норми, відповідно до яких Національний банк матиме право враховувати вжиті банком заходи, яких не було в передбаченому письмовою угодою плані заходів банку, у залік виконання цього плану та для досягнення передбачених ним цілей.

Банк, в якого обмежено або зупинено здійснення окремих видів операцій, матиме право подати до НБУ клопотання про зменшення обсягу (переліку) встановлених обмежень.

Деякі спрощення щодо застосованих заходів впливу стосуються і банків, акціонерами яких ухвалено рішення про припинення банківської діяльності без припинення юридичної особи (відповідно до Закону «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків».

Зокрема, банк, що припиняє банківську діяльність, відтепер матиме право подати до Національного банку клопотання про дострокову відміну окремих заходів впливу. А саме: про припинення дії письмової угоди; про дострокову відміну обмеження, зупинення чи припинення операцій.

Нацбанк задовольнятиме такі клопотання у разі погодження плану припинення банківської діяльності без припинення юридичної особи. Крім того, регулятор може не застосовувати заходи впливу до банку, який припиняє банківську діяльність, у разі якщо допущені ним порушення пов’язані з належним виконанням погодженого Національним банком плану припинення банківської діяльності без припинення юридичної особи.

Зазначені норми передбачені Постановою Правління НБУ від 29 травня 2019 року №73 «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу», яка набрала чинності з 1 червня 2019 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: