В Україні діє близько 13 тис. оцінювачів

Про це свідчать дані нового Звіту Фонду державного майна України.

ОЦІНКА ДЕРЖМАЙНА

Протягом звітного періоду спеціалістами Фонду та його регіональних відділень, за даними автоматизованої підсистеми (АПС) «Рецензент», прорецензовано та надано висновки щодо 1501 звіту про оцінку державного майна, складеного суб’єктами оціночної діяльності.

Найбільшу кількість звітів прорецензовано у м. Києві (147), Харківській (125), Львівській (133), Одеській (101) областях.

Упродовж звітного періоду на ринку оцінки державного майна, за даними АПС «Рецензент», працювали 385 суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання, які надавали Фон­ду та органам місцевого самоврядування послуги з оцінки державного та комунального майна. Порівняно з відповідним періодом 2018 року (323 суб’єкти оціночної діяльності – суб’єкти господарювання) цей показник збільшився на 19,1%.

ЄДИНА БАЗА

З метою удосконалення процедури моніторингу звітів на предмет відсутності порушень під час їх складання, виявлення недоліків, у тому числі невідповідності оціночної вартості майна, майно­вих прав ринковим цінам, 18 липня 2018 року введено в експлуатацію оновлену Єдину базу даних звітів про оцінку – інформаційно-телекомунікаційну систему, до складу якої входять база даних та Модуль електронного визначення оціночної вартості подібного до об’єкта оцінки майна. Механізм ведення Єдиної бази та реєстрації в ній звітів про оцінку майна, складених для цілей обчислення доходу платника податку – фізичної особи від продажу (обміну) майна, визначено Порядком ведення Єдиної бази, затвердженим наказом Фонду від 17 травня 2018 року №658, розробленим відповідно до статті 172 Податкового кодексу України.

Внесення інформації зі звітів про оцінку до Єдиної бази здійснюється суб’єктами оціночної діяльності через авторизовані електронні майданчики. Для внесення звітів про оцінку до Єдиної бази авторизовано 4 електронні майданчики, на яких станом на 31.03.2019 р. загалом заре­єстровано 1880 суб’єктів оціночної діяльності та 5836 нотаріус. Суб’єкти оціночної діяльності та нотаріуси можуть бути одночасно зареєстровані на декількох електронних майданчиках.

У І кварталі 2019 року у Єдиній базі зареєстро­вано 59129 звітів про оцінку. Перевірено нотаріальними конторами 76350 звітів (з урахуванням звітів, зареєстрованих у 2018 році). Протягом звітного періоду Модулем відмовлено в реєстрації 4037 звітам.

Також ФДМУ повідомляє, що станом на 31.03.2019 р. в Україні зареєстровано 12991 оцінювач та 2798 суб’єктів, які мали діючий сертифікат суб’єкта оціночної діяльності.

ВДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

Відповідно до статті 4 Закону про оцінку Фонд здійснює методичне забезпечення оцінки майна шляхом розроблення нормативно-правових актів з оцінки майна та надання роз’яснень щодо їх за­стосування, а також удосконалення законодавчого та нормативного забезпечення оцінки.

У зв’язку з прийняттям Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпе­чення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» та з метою підвищення якості послуг з оцінки майна, здійснення Фондом повноважень щодо ведення Єдиної бази, а також введення обмежень щодо діяльності суб’єктів господарювання, що мають у своєму штаті осіб, які не мають права на проведення оціночної діяльності, у період тимчасової окупації території України Фондом розроблено проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» і закону «Про Фонд державного майна України» щодо питань оціночної діяльності». На сьогодні проводиться робота з погодження законопроекту із заінтересованими органами.

Для врегулювання діяльності ріелторів (бро­керів у сфері нерухомості) ФДМУ розробив проект закону «Про брокерську діяльність у сфері нерухомості».

Для забезпечення контролю за якістю звітів про оцінку, складених для випадків переоцінки активів державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належить державі, Фондом підготовлено проект Постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання вдосконалення управ­ління об’єктами державної власності». Проект направлено на погодження заінтересо­ваним органам.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: