Частка безготівкових операцій в Україні вперше склала 50%

Національний банк продовжує спостерігати стабільне зростання обсягу безготівкових операцій.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook, Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга ВАСИЛЄВА під час конференції «PAYMENTS 2020: Цифрова трансформація платежів» зазначила: «За підсумками І кварталу 2019 року вперше частка безготівкових операцій з картками становила 50%. Це означає, що ми рухаємось відповідно до нашої стратегії розвитку безготівкових розрахунків і маємо усі шанси у 2020 році досягти поставленого таргету у 55% у проекті Cashless Economy».

Вона додала, що Національний банк вкотре розширив статистику щодо показників ринку платіжних карток і почав публікувати інформацію про кількість токенізованих карток і обсяги NFC-операцій, а також кількість мобільних платіжних терміналів.

Так, за її словами, сплата смартофонами та іншими пристроями – це простий, швидкий, зручний та захищений спосіб розрахунку за товари або послуги. Зараз Національний банк спостерігає зростаючий попит українців на інноваційні платіжні сервіси, що додає популярності безконтактним розрахункам.

«На початок квітня цього року ми маємо 1,1 млн. токенізованих платіжних карток в Україні, а обсяг операцій з ними становить приблизно 5% від всіх безготівкових операцій з платіжними картками, здійснених через POS-термінали. Масова популяризація сервісів Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay тощо призводить до активного попиту на безконтактний спосіб оплати з боку користувачів. Токенізована картка в цифровому гаманці смартофона або іншого NFC-гаджета дозволяє здійснювати оплату товарів та послуг вже у 81% мережі всіх платіжних терміналів країни. І дедалі більше інтернет-магазинів пропонують можливість оплати цими сервісами», – розповіла Ольга Василєва.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: