Особливості діяльності корпоративних секретарів в українських компаніях

Минулого тижня у Києві відбувся VI Міжнародний форум корпоративних секретарів, організований Професійною асоціацією корпоративного управління (ПАКУ) і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Його основними темами стали шляхи впровадження прозорої системи корпоративного управління в українських компаніях та особлива роль корпоративного секретаря через призму міжнародного досвіду.

Як зазначається у пост-релізі ПАКУ, українські та міжнародні експерти галузі зустрілись, щоб обмінятись досвідом, обговорити перспективи та складнощі впровадження корпоративного управління в Україні, новації законодавства, поділитись успішними кейсами зі створення дієвих моделей взаємодії всіх ланок керуючих органів компанії.

Цього року форум зібрав близько 150 учасників з України та із закордону. Серед них корпоративні секретарі, члени правлінь та наглядових рад, інвестори, юристи та топ-менеджери – всі, хто будує і впроваджує систему корпоративного управління у своїх компаніях.

Олена Волошина, Керівник діяльності IFC в Україні, та Олександр Окунєв, Голова Правління ПАКУ відкрили Форум привітальним словом.

«Хворобу» простіше попередити, ніж потім боротися з наслідками. У питанні рейдерського захоплення майнових прав усе складніше. Будь-яка помилка в оформленні документів, наявність судових суперечок чи конфліктних ситуацій всередині підприємства та з контрагентами може привабити увагу рейдерських груп. Про ефективність традиційних та альтернативних методів запобігання протиправним діям проти власників акцій розказали учасники першої сесії Ганна Вронська, Суддя КГС Верховного Суду, Секретар судової палати з розгляду корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів, Ярослав Грегірчак, Заступник бізнес-омбудсмена Ради бізнес-омбудсмена, Олексій Тарасенко, Член Правління ПАТ «Національний депозитарій України». Модератором сесії виступив Володимир Ігонін, Партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери».

Олександр Окунєв виступив модератором другої інтерактивної сесії «Корпоративне законодавство України – сучасні тенденції, виклики, плани» і підняв питання змін установчих документів та процедуру реалізації переважного права учасника товариства.

Зацікавлення в аудиторії викликало інтерв’ю зі сцени з Членом НКЦПФР Максимом Лібановим. Експерт дав відповіді на питання, які учасники задали перед початком Форуму через соціальні мережі. Зокрема, фахівець розказав про наслідки відсутності налагоджених механізмів корпоративної політики в компанії, порядок врегулювання статусу корпоративного секретаря в локальних нормативних актах і його сфери впливу. По закінченню діалогу організатори запропонували продовжити обговорення вже в режимі онлайн та заохотили надіслати питання експерту на пошту.

Олег Журавльов, Радник Голови Правління ПАКУ, Голова Наглядової ради ПАТ «СК «Крона», поділився досвідом роботи корпоративного секретаря за кордоном та змалював картину корпоративного управління наступного покоління.

Борис Джанджалія, Провідний фахівець з питань корпоративного управління, IFC Environment, Social and Governance (Грузія) висвітлив непростий шлях корпоративного секретаря в мінливому світі корпоративного управління, а Олексій Волинець, Провідний фахівець з питань корпоративного управління, IFC Environment, Social and Governance, (Вашингтон, США) озвучив еволюційний підхід до корпоративного управління: нову методологія IFC для підтримки стійкого зростання і розвитку компаній.

Приємним сюрпризом для гостей заходу став майстер-клас відомого телевізійника та психолога Вадима Колеснікова. Спікер розкрив дієві технології розпізнавання брехні в бізнес-комунікаціях, що для корпоративних секретарів, як сполучної ланки комунікації в компанії, вкрай важлива навичка.

Факт необхідності вдосконалення міжособистісного спілкування для ефективності ради директорів підтвердив і Олексій Волинець. Він, зокрема, провів аналіз міжособистісних і групових факторів, які заважають членам Наглядових рад приймати об’єктивні і раціональні рішення, а також розглянув шляхи їх подолання.

У фінальній частині Форуму учасникам випала нагода поділитись власними досягненнями в роботі та порадіти успіхам колег під час презентацій фіналістів конкурсу «Корпоративний секретар 2018».

Наталія Гончарук, Корпоративний секретар ПАТ «Національний депозитарій України», представила роботу на тему: «Нова цифрова ера – крок до ефективності процесів корпоративного управління».

Тетяна Громова, Корпоративний секретар АТ КБ «ПРИВАТБАНК», провела та продемонструвала «Оцінку ефективності Наглядової ради: практичні аспекти».

Тетяна Музика, Начальник Департаменту корпоративного управління і комунікацій, корпоративний секретар ПрАТ «УГМК» презентувала роботу: «Трансформація АТ: від squeeze out до ТОВ. Практичні лайфхаки».

Денис Перцев, Головний юрисконсульт Департаменту з корпоративного управління ТОВ «ДТЕК», продемонстрував слайди на тему: «UNBUNDLING КИЇВЕНЕРГО: суспільна значущість, унікальність і складність, роль корпоративного управління».

Завершальною, проте не менш цікавою виявилась презентація Ігора Савкіна, Члена Наглядової ради/Корпоративного секретаря ПрАТ «Мультіплекс-Холдинг»: «Якою повинна бути «правильна» рада в сімейному бізнесі: приклад компанії «Multiplex».

Цього року переможця Конкурсу обирали саме учасники Форуму шляхом інтерактивного голосування після всіх презентацій. За результатами переможцем Конкурсу став Ігор Савкін, Член Наглядової ради/Корпоративний секретар ПрАТ «Мультіплекс-Холдинг».

Журі Конкурсу вирішило додатково відзначити двох фіналістів в окремих номінаціях. Наталія Гончарук була відзначена номінацією «Професійний прорив року», а Ігор Савкін отримав номінацію «За значний внесок у розвиток професії».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: