В НБУ розповіли, як має відбуватись дедоларизація економіки

Разом із запровадженням плаваючого курсу та валютною лібералізацією важливо, щоб поступово відбувалась дедоларизація української економіки, тобто зниження частки кредитів та депозитів в іноземній валюті.

Про це розповів Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ на зустрічі з бізнес-спільнотою Дніпра, яка відбулась в рамках інформаційних днів НБУ «Економічний експрес», йдеться на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Він повідомив, що Україна сьогодні має надійну «подушку безпеки» – міжнародні резерви на рівні майже $20 млрд. Ситуація в українській економіці зараз досить сприятлива для накопичення резервів. Стійке зростання економіки забезпечує країну валютними надходженнями від експорту, а стримана монетарна політика та плаваючий курс національної валюти приваблюють капітал іноземних інвесторів.

«Завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку з початку року Національний банк придбав на ринку $1,2 млрд., водночас політика штучного утримання курсу в попередні роки коштували валютним резервам країни близько $40 млрд.», – зазначив Олег Чурій.

За його словами, сьогодні рівень доларизації української економіки перевищує 40%, однак її природний показник для України становить близько 20%.

Дедоларизація має відбуватись у природний спосіб: через збільшення привабливості розрахунків та накопичень у національній валюті. «Жорстку монетарну політику, спрямовану на зниження інфляції, теж можна вважати опосередкованим інструментом дедоларизації, адже вона робить гривню привабливішою для інвестицій та накопичень”, – зауважив Заступник Голови НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: