Стали відомі банки-учасники валютної інтервенції

bankintervНаціональний банк України визначив перелік банків для участі в I кварталі 2017 року у валютній інтервенції НБУ за новою формою – запит щодо найкращого курсу.

Згідно з оновленими критеріями відбору банків для участі у такій формі валютної інтервенції, що набули чинності з 6 січня 2017 року, в запиті щодо найкращого курсу зможуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мають найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку, передає прес-служба НБУ.

За цим принципом до переліку учасників валютної інтервенції у І кварталі 2017 року увійшли такі банки: «Альфа-Банк»; «Банк Інвестицій та Заощаджень»; «ВТБ Банк»; «Діамантбанк»; «ІНГ Банк Україна»; «Креді Агріколь Банк»; «ОТП Банк»; «Ощадбанк»; «Приватбанк»; «Південний»; «Прокредит Банк»; «Промінвестбанк»; «ПУМБ»; «Райффайзен Банк Аваль»; «Сбербанк»; «Сітібанк»; «Укргазбанк»; «Укрексімбанк»; «УкрСиббанк»; «Укрсоцбанк».

Слід нагадати, що здійснення запиту щодо найкращого курсу відбуватиметься таким чином. Спочатку Національний банк здійснює у банків запит щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через торговельно-інформаційні системи Блумберг та Рейтер. Отримавши пропозиції банків, регулятор укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

Як зазначають у Нацбанку, перевагою нової форми валютної інтервенції є швидкість її застосування, отже, вона є найбільш ефективним інструментом для згладжування функціонування міжбанківського валютного ринку. Водночас, із запуском валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу Національний банк продовжуватиме проводити інтервенції у формі валютного аукціону, яка є найбільш вдалою формою інтервенцій для накопичення міжнародних резервів. У валютних аукціонах, як і раніше, зможуть брати участь всі банки-учасники міжбанківського валютного ринку.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: