Банкіри спільно з Мінюстом опрацьовують питання відновлення кредитування

НАБУ та Міністерство юстиції обговорили механізми, що сприятимуть відновленню кредитування та спрощенню доступу до кредитних ресурсів банків.

Як зазначається у прес-релізі Незалежної асоціації банків України, у ході діалогу були розглянуті механізми практичної реалізації положень Закону №2478-VIII про відновлення кредитування в частині отримання банками доступу до Єдиного державного реєстру довіреностей, Державного реєстру актів цивільного стану, архівних складових Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в режимі «онлайн», а також необхідність вирішення проблеми отримання єдиного витягу по всіх об’єктах рухомого/нерухомого майна позичальника.

В НАБУ запевняють, що подальша спільна робота в даному напрямі дозволить максимально спростити та здешевити процес отримання кредитних коштів.

Не залишились поза увагою і необхідність внесення змін до постанов КМУ в частині вдосконалення механізмів позасудового врегулювання заборгованості. З метою прийняття виваженого та збалансованого рішення у ході робочої зустрічі було вирішено провести спільний захід за участі представників суддівського корпусу Верховного Суду, науковців, представників банківської спільноти та Міністерства юстиції.

Банківські установи як безпосередні учасники виконавчого провадження, вже два роки не лише слідкують, а й застосовують нововведення реформи у даній сфері. Практика щоденного виконання банками судових рішень дозволяє сформувати та запропонувати ініціативи щодо подальшого вдосконалення законодавства в напрямі виконавчого провадження. Зокрема, одна із таких пропозицій – встановити обмеження внесення осіб до Єдиного реєстру боржників сумою заборгованості – знайшла концептуальну підтримку представників Міністерства юстиції, адже це дозволить вчиняти правочини щодо власного майна за наявності незначної суми заборгованості як фізичним особам, так і бізнесу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: