НКЦПФР змінить порядок складання адміністративних даних фондовими біржами

Відповідні норми передбачені проектом нормативного акта, оприлюдненого Комісією.

Зокрема, це доопрацьований проект Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку».

У зв’язку з прийняттям НКЦПФР Рішення від 3.08.2018 р. №546 «Про затвердження Змін до Положення про функціонування фондових бірж», яким спрощено вимоги до лістингу шляхом скасування норми щодо поділу біржового реєстру на два рівні лістингу, виникла необхідність узгодження вимог Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до НКЦПФР, затвердженого Рішенням Комісії від 25.09.2012 р. №1284 з вимогами Положення про функціонування фондових бірж з урахуванням Змін.

Крім того, наразі в Мінюсті на державній реєстрації знаходиться рішення Комісії від 14.05.2019 р. №250 «Про внесення Змін до Положення про функціонування фондових бірж», яке встановлює вимоги до електронної торгівельної системи фондової біржі, що забезпечать торгівлю на фондовій біржі цінними паперами, щодо яких не здійснювалась публічна пропозиція.

Тому, з метою здійснення контролю за торговцями цінними паперами у частині дотримання ними вимог законодавства щодо обігу цінних паперів на фондовій біржі, виникла необхідність внесення змін до Положення, передбачивши у ньому зобов’язання фондової біржі подавати до Комісії у складі адміністративних даних інформацію щодо поданих безадресних заявок на продаж цінних паперів, щодо яких не здійснювалася публічна пропозиція (крім цінних паперів емітентів, які вважаються такими, що здійснили публічну пропозицію відповідно до закону), торговцями цінними паперами, які діяли в інтересах клієнтів, яким надано прямий електронний доступ до біржових торгів та які не розкрили інформацію про себе в обсязі, визначеному Комісією.

З урахуванням вищезазначеного, Комісією Рішенням від 4.04.2019 р. №198 було схвалено проект Рішення «Про внесення змін до Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку», яке було оприлюднено у встановленому порядку.

Також, для більш ефективного аналізу ціноутворення на облігації та приведення такого аналізу у відповідність до світових практик, виникла необхідність доповнити відповідні довідки Положення, згідно яких фондова біржа складає та подає до Комісії адміністративні дані, необхідно доповнити інформацією щодо загальної суми накопиченого купонного (процентного) доходу за облігаціями, що є предметом біржового контракту, та номінальної вартості цінного папера.

Враховуючи вищезазначене, Комісією Рішенням від 13.06.2019 р. №325 було схвалено доопрацьований проект Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: