Якими є ризики відмивання коштів у сфері грошових переказів

Фахівці НБУ та Держфінмоніторингу окреслили ризики відмивання коштів та фінансування тероризму у сфері переказу коштів небанківськими фінустановами, типові схеми з відмивання коштів через такі послуги, а також роз’яснили, що повинні робити небанківські фінансові установи, аби їм протидіяти.

Про це, зокрема, йшлося на семінарі для небанківських фінансових установ, які займаються переказом коштів, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Як наголосив на семінарі Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА, небанківським фінансовим установам необхідно побудувати ефективні системи боротьби з відмивання коштів та протидії фінансуванню тероризму, базуючись на ризик-орієнтовному підході. Він нагадав, що за оцінками експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей (MONEYVAL) небанківський фінансовий сектор потребує чіткішого розуміння ризиків використання послуг з метою відмивання коштів/фінансування тероризму.

Представники НБУ ознайомили учасників семінару з виявленими під час нагляду типовими схемами з відмивання коштів з використанням послуг з переказу коштів небанківських фінансових установ, напрямками змін щодо покращення комунікацій. Вони також розповіли про концепцію змін до платіжного законодавства, зробили огляд небанківського фінансового платіжного сектору, поділилися проектами концепції трансформації платіжного законодавства у зв`язку з імплементацією Євродирективи PSD2, акцентували увагу на вимогах до діяльності учасників платіжного ринку, результатах безвиїзного та виїзного моніторингу, підставах застосування НБУ заходів впливу, основних порушеннях небанківських установ.

У свою чергу фахівці Держфінмоніторингу розповіли про основні завдання та повноваження органу, зробили огляд досліджень у сфері відмивання коштів та фінансування тероризму, а також ресурсів для пошуку інформації.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: