Як Нацбанк формує стратегію свого розвитку

Це питання було проаналізовано під час круглого столу в Національному банку, участь у якому взяли представники центробанків з десяти країн, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«Стратегічне планування для НБУ – доволі нова функція, яку ми почали впроваджувати у 2015 році. Уперше з’явилися місія, візія та цінності центробанку. Досягненням була розробка першої Стратегії на середньострокову перспективу, яку ми презентували у 2018 році. Стратегія визначила пріоритети нашої діяльності і дала нашим клієнтам та партнерам повне розуміння напрямків майбутньої політики центробанку», – зазначив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ.

Важливою новацією для українського центробанку було визначення свого кінцевого клієнта.

«Ми визначили для себе шість основних клієнтських груп фінансової екосистеми і працюємо, щоб задовольнити потреби кожної з них. Але найважливіші клієнти – це громадяни України. Саме вони мають отримувати найбільше користі від робити НБУ», – наголосив Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Сергій КАРПЕНКО.

Наступним важливим кроком для Національного банку є налагодження системних зв’язків зі своїми клієнтами. Щоб обмінятися досвідом у цій сфері та у питаннях перебудови внутрішніх процесів, Національний банк зібрав фахівців зі стратегічного планування центробанків інших країн.

Також важливим завданням для НБУ є розробка Стратегії розвитку фінансового сектору на 2020-2025 роки, яку Нацбанк спільно з іншими регуляторами, зокрема Міністерством фінансів, експертами та учасниками ринку підготують до кінця цього року. Цілі Стратегії будуть спрямовані на зміцнення фінансової стабільності, сприяння макроекономічному розвитку та зростанню економіки України, розвиток фінансових ринків, розширення фінансової інклюзії та впровадження інновацій у фінсекторі. Досвід інших країн також демонструє, що центробанки відіграють провідну роль у сприянні економічному зростанню та розвитку фінансового сектору.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: