Банки та небанківські фінустанови встановлять термінали для ID-карток

Отримання банківських послуг з використанням ID-картки буде більш зручнішим, інформує прес-служба Нацбанку.

Автоматизація процесів використання паспорту у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка), у фінансовій сфері стала головною темою обговорення під час спільної наради представників Національного банку та Державної міграційної служби України.

З метою впровадження інноваційних підходів та розвитку цифрових технологій Національний банк та Державна міграційна служба домовилися про комплексний перегляд нормативних документів, що регулюють процеси ідентифікації та верифікації клієнтів фінансових установ з використанням ID-карток.

Після внесення відповідних змін банки зможуть не лише зчитати інформацію з чіпу ID-картки, але і упорядкувати правила її зберігання та обробки в електронному вигляді. Це дасть можливість значно зекономити час клієнтів на отримання банківських послуг та зробить їх доступнішими для громадян.

Слід нагадати, що українські фінансові установи повинні здійснювати обслуговування громадян за паспортом або іншим документом, що посвідчує особу. Водночас ID-картка використовується в Україні нарівні з попереднім зразком паспорту громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року), що видавався громадянам раніше.

ID-картка є самодостатнім посвідченням особи, тож використання такого документу жодним чином не обмежує можливості українців щодо користування банківськими або іншими послугами.

Зараз у банках і небанківських фінансових установах триває процес обладнання відділень та терміналів зчитувачами інформації з ID-карток.

У подальшому використання зазначених пристроїв дасть можливість цим установам:

– автоматизувати процеси ідентифікації та верифікації клієнтів;

– значно скоротити час обслуговування клієнтів;

– зменшити паперовий документообіг;

– мінімізувати вплив людського фактору.

Загалом дані з чіпу ID-картки уже можна зчитати за допомогою звичайних POS-терміналів, які встановлені у відділеннях банків. Ця опція є у стандартному меню вказаних пристроїв.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: