Держфінмоніторинг оприлюднив ключові результати своєї діяльності

Відомство відзвітувало про основні досягнення за останні п’ять років.

Згідно з повідомленням Держфінмоніторингу, ним було виявлено та заморожено злочинні кошти, пов’язані із колишніми високопосадовцями, у розмірі $1,5 млрд. (2014 р.). Зазначені кошти в подальшому були конфісковані в дохід держави. Це найбільший успішний кейс в історії незалежності України.

Розслідування Держфінмоніторингу визнано найкращим серед підрозділів фінансової розвідки у світі (2018 р.). За результатами голосування підрозділів фінансових розвідок 150 країн світу Держфінмоніторинг отримав нагороду «Найкраща справа Егмонтської Групи» (BECA). Нагорода стосувалась розслідування Держфінмоніторингу щодо $1,5 млрд., що були конфісковані у 2017 році.

Ще одним ключовим результатом стало те, що Україна успішно пройшла оцінку системи боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму з боку Комітету Ради Європи MONEYVAL. Підтверджено, що система є ефективною та результативною. Процес оцінки повністю супроводжувався Держфінмоніторингом (2016-2018 рр.). Відповідно до висновків Ради Європи Держфінмоніторинг, як підрозділ фінансової розвідки, отримав високу оцінку – «значний рівень ефективності».

Іншими важливими результатами є такі.

– Держфінмоніторингом сформовано 3663 узагальнених матеріалів на загальну суму 790,87 млрд. грн. (березень 2014 р. – І квартал 2019 р.). Матеріали передано до правоохоронних та розвідувальних органів для проведення розслідувань.

– Держфінмоніторинг переміг у конкурсі за підсумками пілотної Програми «Лабораторія проектів для імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС» (EU Association Lab) (2019 р.). Розроблена Держфінмоніторингом Концепція механізму перевірки кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) під назвою «ДО100%ВІРНО» отримала премію «Найбільш інноваційне рішення».

– Держфінмоніторингом успішно проведено Національну оцінку ризиків (2016 р.). Це перша Національна оцінка ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, що була проведена в Україні. Звіт про результати оцінки високо оцінений міжнародними партнерами.

– При Держфінмоніторингу функціонує Академія фінансового моніторингу, на базі якої забезпечено підвищення кваліфікації 8072 фахівців (березень 2014 р. – І квартал 2019 р.). Академія фінансового моніторингу, що діє у сфері управління Держфінмоніторингу, як заклад післядипломної освіти, забезпечує підвищення кваліфікації фахівців сфери фінансового моніторингу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: