Банки отримуватимуть інформацію з Держреєстру прав у формі єдиного витягу

Уряд ухвалив розроблену Мінюстом Постанову, метою якої є вдосконалення процедури надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як інформує Незалежна асоціація банків України, з 4.02.2019 р. банки як користувачі сервісу Державного реєстру прав при видачі кредитних коштів у процесі перевірки потенційного позичальника змушені отримувати інформацію з Державного реєстру прав щодо кожного окремого об’єкта нерухомого майна та формувати таку інформацію лише окремими витягами по кожному об’єкту нерухомого майна позичальника, майнового та фінансового поручителя. Як наслідок – це призвело до вкрай суттєвого збільшення часових і фінансових витрат на отримання інформації при видачі кредитів і роботі з ними та до невдоволення клієнтів послугами банків.

З пропозиціями щодо вирішення проблемних питань, що виникають у банківських установ у процесі роботи з державними реєстрами, в тому числі неможливості формування єдиного витягу, НАБУ офіційно зверталась на адресу Мінюсту.

У процесі діалогу з Кабміном, НАБУ опрацьовувала проект Постанови КМУ про Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. 26 червня КМУ затвердив Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Відтепер банківські установи мають змогу отримувати інформацію щодо всіх об’єктів нерухомості клієнта у формі єдиного витягу з Державного реєстру прав, що значно пришвидшить процедуру отримання клієнтом кредитних коштів та зменшить фінансові затрати як клієнтів, так і банківських установ.

Більш детально – у Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: