Технології обліку цінних паперів в Україні будуть осучаснені

Фінансовий ринок України переходить на сучасну технологічну платформу обліку цінних паперів. Про це інформує прес-служба НКЦПФР. 

З серпня поточного року на фінансовому ринку України буде запроваджена нова ІТ система для централізованого депозитарного обліку цінних паперів DEPEND Q, в яку переведеться інформація про 4,33 млн. рахунків власників цінних паперів, номінальна вартість яких складає 1,7 трлн. грн.

Запровадження нової системи, що відповідає найвищим міжнародним стандартам, забезпечить повноцінну технологічну інтеграцію України у світову облікову систему цінних паперів, суттєво підвищить можливості залучення іноземних і вітчизняних інвестиції у цінні папери, створить передумови для запровадження нових послуг на фінансовому ринку. Ці зміни передбачені Угодою про Асоціацію України з ЄС та Стратегію розвитку фінансового сектору до 2020 року.

«Ми системно рухаємось до повноцінного ринкового конкурентоспроможного середовища згідно зі стандартами ЄС і запроваджуємо найкращі практики, які застосовуються в європейських країнах. У червні ми запустили потужну систему XBRL для розкриття фінансової звітності, а в серпні за графіком запускаємо сучасну технологічну платформу централізованого обліку цінних паперів DEPEND Q. Це результат наполегливої праці багатьох людей за останні три роки. І він навряд чи був можливий без підтримки наших міжнародних партнерів. Власники цінних паперів в Україні можуть бути впевнені, що дані про їх активи належним чином будуть зберігатися, не зможуть бути викривлені чи втрачені чи то з причини зламу системи, чи через поширення вірусу», – прокоментував перехід до нової ІТ-платформи Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

Наразі нова система обліку цінних паперів проходить повномасштабне тестування всіма учасниками ринку. За даними Національного депозитарію України, вже 127 депозитарних установ, а це більше половини ліцензіатів, встановили нову систему, пройшли авторизацію і розпочали проводити облікові операції. Етап повномасштабного тестування триватиме до 22 липня 2019 року. Запуск нової системи відбудеться 5 серпня 2019 року.

«Ця платформа дозволить не лише автоматизувати дуже багато функцій, які стосуються обліку цінних паперів, але кардинально підвищити якість послуг для власників цінних паперів. Настане час, коли власники цінних паперів зможуть голосувати за рішення на загальних зборах акціонерів через свій смартфон. Системні зміни тривають», – додав очільник регулятора.

Відповідно до Стратегії розвитку фінансового сектору до 2020 року сучасні технологічні рішення в майбутньому також будуть запроваджені для клірингу та торгівлі фінансовими інструментами та товарами.

Слід нагадати, що DEPEND Q – це технологічна платформа, яка використовується на розвинених європейських ринках цінних паперів. Вона забезпечить повну технологічну інтеграцію українського ринку в європейську систему обліку цінних паперів.

НДУ на безоплатній основі надає всім депозитарним установам підтримку при переході на роботу з новою ІТ-платформою, особливо в питанні міграції даних.

Депозитарні установи необмежені у виборі моделі роботи на майбутнє і можуть використовувати як нову систему НДУ, так і альтернативні технологічні рішення. Але вони повинні відповідати вимогам, встановленим Комісією для цієї діяльності, у тому числі щодо взаємодії депозитарної установи з Центральним депозитарієм, подання до НКЦПФР адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів із застосуванням електронного цифрового підпису, мати функціонал для запобігання втратам, крадіжкам, несанкціонованому знищенню, викривленню, підробленню та копіюванню інформації тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: