Боржників занесли до Єдиного реєстру

BorgReestrМіністерство юстиції запустило реєстр боржників, щодо яких відкрито виконавче провадження.

Як повідомляє прес-служба Мінюсту, 5 січня 2017 року набрали чинності положення Закону «Про виконавче провадження», якими передбачено запуск Єдиного реєстру боржників. До цього Реєстру вносяться дані про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно яких відкрито відповідне виконавче провадження.

Згідно з вимогами законодавства, відомості про боржників, які включені до Єдиного реєстру боржників, мають бути відкритими та повинні розміщуватися на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.

Даний реєстр є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.

Виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до вказаного Реєстру відомості щодо боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів.

При цьому в Єдиному реєстрі боржників повинна міститися інформація щодо боржників, відносно яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.

Водночас, не підлягають внесенню до реєстру відомості про боржників:

– які є державними органами, органами місцевого самоврядування;

– які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців;

– за рішенням немайнового характеру.

Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, або в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: