НКЦПФР просять не змінювати строки подачі адмінданих торговцями цінних паперів

АУФТ направила НКЦПФР пропозиції до проекту змін Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до НКЦПФР, який був оприлюднений на сайті Комісії для обговорення.

Як зазначається у повідомленні Асоціації «Українські фондові торговці», вона звернула увагу НКЦПФР на те, що наша країна, підписавши Угоду про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, взяла на себе зобов’язання забезпечити поступове приведення у відповідність своїх чинних законів та майбутнього законодавства до acquis Європейського Союзу.

Додатками до Угоди були визначенні директиви та регламенти ЄС, до яких мають бути адаптовані законодавчі акти України.

НКЦПФР пропонує скоротити строк для подачі торговцями цінними паперами нерегулярних даних до регулятора, спираючись на строки, вказані у Регламенті №600/2014 Європейського Парламенту і Ради від 15 травня 2014 року про ринки фінансових інструментів та внесення змін до Регламенту №648/2012 для випадку надання інвестиційними компаніями звіту про транзакції з фінансовими інструментами до контролюючого органу країни ЄС.

Але в Асоціації зауважують, що Регламенти Європейського Парламенту і Ради є обов’язковими до виконання виключно країнами-членами ЄС. Угода зобов’язує Україну імплементувати лише окремі Регламенти та окремі положення Регламентів, серед яких немає Регламенту №600/2014 Європейського Парламенту і Ради від 15 травня 2014 року про ринки фінансових інструментів та внесення змін до Регламенту №648/2012.

Тому АУФТ просить НКЦПФР не змінювати строк подання адміністративних даних для торговців цінними паперами, принаймні до моменту подачі Україною заявки на членство в ЄС.

Крім того Асоціація звертає увагу Комісії на необхідність приведення у відповідність до МСА 700 «Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності» (переглянутого) Вимог до аудиторського висновку, що подається до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку при отриманні ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 12.02.2013 р. №160. Вимогами передбачається, що думка аудитора щодо повного комплекту фінансової звітності може бути немодифікованою та модифікованою, яка, у свою чергу, може бути наступних типів: умовно-позитивна, негативна, відмова від висловлення думки.

У Проекті змін, як і у МСА 700 «Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності» (переглянутий), модифікована думка може бути наступних типів: із застереженням, негативна та відмова від висловлення думки.

Оскільки при складанні аудиторського звіту для торговця цінними паперами аудитори беруть до уваги вищезазначені Вимоги, то необхідна уніфікація у нормативній базі НКЦПФР типів модифікованої думки аудиторів.

Більш детально – у листі АУФТ до НКЦПФР

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: