Чому іноземні інвестори не купують українські стресові активи

Незважаючи на створений ФГВФО ринок стресових активів, фундаментальні проблеми стримують його розвиток.

Про це йшлося на круглому столі «Чому іноземні інвестори не стоять у черзі за українськими активами?», який був організований Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, повідомляє його прес-служба.

Експерти фінансового ринку, які взяли участь у заході, обговорили актуальні проблеми розвитку ринку стресових активів в Україні та шляхи їх вирішення. Так, представники ФГВФО зауважили, що обсяг непрацюючих кредитів в Україні наразі оцінюється на рівні $40 млрд.

Як зауважила Заступник Директора-розпорядника ФГВФО Світлана РЕКРУТ, Фонд є не лише повноцінним гравцем ринку стресових активів, а й створив передумови для його подальшого розвитку. «Перше, що ми зробили, – це інфраструктуру, прозору систему продажів активів. Але існують фундаментальні проблеми ринку, через які на нього не поспішають іноземні гравці», – сказала вона.

Серед основних проблем, які заважають розвитку ринку непрацюючих кредитів та через які іноземні інвестори не поспішають заходити на український ринок, є такі:

– низький рівень захищеності кредиторів;

– недосконала судова система;

– безліч способів виведення активів колишніми керівниками банків-банкрутів;

– безвідповідальна кредитна політика банків, що призвела до їхньої неплатоспроможності.

Загалом учасники круглого столу дійшли висновку, що вирішення актуальних проблем ринку стресових активів дозволить суттєво зменшити навантаження на фінансову систему України та економіку в цілому.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: