Аудиторська палата занепокоєна можливими змінами до законодавства щодо фінмоніторингу

Свою позицію АПУ виклала у листі до Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Вони стосуються проекту закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (реєстраційний №9417).

У листі, зокрема, зазначається, що згідно із частиною першою статті 2 законопроекту, його дія поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, фізичних осіб-підприємців, а також на юридичних осіб, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, що забезпечують проведення фінансових операцій на території України та за її межами відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

При цьому слід звернути увагу на те, що аудитори та суб’єкти аудиторської діяльності жодним чином не забезпечують проведення фінансових операцій клієнтів. Це пов’язано з тим, що аудитори не є суб’єктами, які впливають на видаткові операції об’єкту перевірки та не можуть їх зупинити ані під час здійснення аудиту, ані під час надання консультацій з податкового чи бухгалтерського обліку.

Аудитори та суб’єкти аудиторської діяльності надають послуги з аудиту фінансової звітності за минулі періоди, мають обмежений доступ до документів та обмежені можливості порівняно з іншими суб’єктами первинного фінансового моніторингу щодо впливу на здійснення операцій клієнта.

Однак пунктом 7 частини другої статті 6 проекту закону №9417 до спеціально визначених суб’єктів первинного фінансового моніторингу віднесено, зокрема, аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності.

Водночас документом під час віднесення аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності до спеціально визначених суб’єктів первинного фінансового моніторингу не враховано особливостей аудиторської діяльності, що із самого початку створює перешкоди належному виконанню положень закону аудиторами та суб’єктами аудиторської діяльності у майбутньому.

Більш детально – у Листі Аудиторської палати України

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: