НБУ виявив 21 нелегальний пункт обміну валюти

За квітень-червень 2019 року регулятор здійснив 269 перевірок структурних підрозділів (пунктів обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ) щодо дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.

Як повідомляє прес-служба Нацбанку, перевірки здійснювались у Харківській, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Волинській, Хмельницькій, Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Херсонській, Черкаській, Київській областях та у м. Києві.

Серед виявлених порушень порядку здійснення валютно-обмінних операцій суттєвими були такі:

– проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;

– значна невідповідність між обсягами готівкових коштів у касі НФУ та бухгалтерськими звітними документами;

– ненадання під час перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника Національного банку.

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валюти уповноваженими працівниками Національного банку було виявлено 21 пункт обміну валюти, який працював нелегально в Харківській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Полтавській, Донецькій та Херсонській областях. Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів.

Ефективною у II кварталі 2019 року була співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України у Львівській, Тернопільській, Донецькій та Івано-Франківській областях, від яких до Національного банку надійшли повідомлення про заходи, вжиті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі «Незаконні пункти обміну валюти».

Детальну інформацію про видані Національним банком генеральні ліцензії небанківським фінансовим установам можна знайти на офіційному сайті Національного банку у пошуковій системі «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)».

До того ж, відповідно до Постанови Правління НБУ №962 від 29.12.2015 р. діє Реєстр приміщень, в яких здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Слід нагадати, що Національний банк у березні 2019 року розпочав переоформлення генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій на нові ліцензії згідно із Законом «Про валюту і валютні операції».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: