СРО фондового ринку готові взяти на себе реформування системи сертифікації та атестації фахівців

Відповідні пропозиції надала НКЦПФР Українська асоціація інвестиційного бізнесу.

Як зазначається у повідомленні Асоціації, Рада УАІБ розглянула проект Положення про порядок атестації фахівців з питань фондового ринку, наданий НКЦПФР. Оскільки у проекті Положення попередні пропозиції як УАІБ, так і інших саморегулівних організацій, враховані не були, Асоціація вчергове вирішила звернутися до Комісії з пропозицією делегувати повноваження та функції щодо реформування системи сертифікації та атестації фахівців на фондовому ринку СРО.

У зверненні, зокрема, наголошується, що зміна системи сертифікації та атестації фахівців на фондовому ринку повинна базуватися на безпосередній взаємодії з її головними споживачами (ліцензованими фінансовими установами – роботодавцями), які є найбільш зацікавленими особами у зростанні якості підготовки фахівців на фондовому ринку.

На етапі становлення фондового ринку і відсутності відповідної базової освіти у фахівців фондового ринку система підготовки фахівців, запроваджена державним регулятором, виправдовувала себе за рахунок системності, централізованості, повного охоплення контингенту і єдності підходу.

Проте наразі завдання з підготовки відповідного фахівця на рівні теоретичної складової вже повністю забезпечує національна система вищої освіти.

Водночас, як зазначається у зверненні, із розвитком фондового ринку та його інфраструктури змінюються підходи до практичної підготовки фахівців відповідного спрямування.

За цих умов прямим обов’язком саморегулівної організації, яка об’єднує професійних учасників фондового ринку, є впровадження норм професійної етики у практичній діяльності членів СРО, розробка та затвердження рекомендацій щодо провадження відповідної професійної діяльності на фондовому ринку, здійснення заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації i стандартів професійної роботи серед своїх членів тощо.

Суттєвим є також критерій доступності системи освіти та атестації для користувачів. Запропонована у проекті Положення багаторівнева система атестації (Комісія -Методичний центр – Атестаційні центри – Навчальні центри) із розірваними функціями призведе до геометричного зростання витрат на утримання цієї системи і до удорожчання процесу сертифікації для кінцевого споживача.

У зверненні підкреслюється, що саморегулівні організації можуть використовувати наявні ресурси, матеріальну базу, сформовані за рахунок членських внесків, а також комунікаційні системи зі своїми членами та налагоджені партнерські зв’язки із профільними закладами освіти для істотного здешевлення організаційних витрат та функціонування процесу атестації фахівців.

В УАІБ вважають, що зосередження процесу атестації фахівців з питань фондового ринку повинно бути реалізовано в рамках СРО, в якої для виконання таких завдань є ресурси та наявний досвід. Це також зменшить державне регуляторне навантаження на бізнес та звільнить НКЦПФР від виконання непрофільних для неї функцій.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: