Підозрілі фіноперації у банківському секторі

FinmahinacТорік за результатами перевірок НБУ направив правоохоронним органам інформацію про підозрілі фінансові операції клієнтів 40 банків та 2 небанківських фінустанов.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку. При цьому зазначається, що надана правоохоронцям інформація, зокрема, стосувалася:

– проведення клієнтами банків фінансових операцій з готівкою у значних обсягах;

– фінансових операцій з купівлі та перерахування коштів за межі України, які можуть свідчити про незаконне виведення капіталів;

– «схемних» фінансових операцій, за допомогою яких могли приховуватися реальні джерела походження коштів, або виводитися капітали за межі України;

– інших ризикових фінансових операцій, у тому числі таких, що здійснювалися на підставі підроблених документів.

НБУ неодноразово протягом року також повідомляв правоохоронців про підозрілі операції під час виконання резидентами боргових зобов’язань за залученими від нерезидентів кредитами та позиками в іноземній валюті.

Bereza«У минулому році проводити схемні операції стало набагато важче завдяки впровадженій регулятором процедурі аналізу фінансових операцій банківських установ. Крім того, НБУ знаходиться у постійному діалозі з ринком та правоохоронними органами для попередження актуальних ризиків. Наприклад, завдяки зворотному зв`язку від правоохоронних органів НБУ отримує інформацію про результати розгляду переданої інформації, в тому числі, про непоодинокі факти відкриття кримінальних проваджень», – зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА.

За словами пана Берези, суттєво підвищити ефективність протидії схемним операціям у 2016 році банкам допоміг сумлінний всебічний аналіз та поглиблена перевірка інформації про фінансові операції клієнтів. Це стало можливим завдяки прийняттю Нацбанком Постанови №369 від 15 серпня 2016 року «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: