Цілі сталого розвитку стали невід’ємною частиною корпоративної звітності

Сьогодні компанії не лише залежать від реалізації Цілей у галузі сталого розвитку (ЦСР), а й безпосередньо впливають на них.

Такими є результати дослідження компанії PWC «Розкриття ЦСР у звітності 2018. Від слів до справи: наскільки цілі в галузі сталого розвитку актуальні для бізнесу? І що має статися, щоб слова стали справами?».

У ході нього були проаналізовані річні та інтегровані звіти та звіти про сталий розвиток 729 компанії з 21 країни і 6 різних індустрій. Цей інструмент дозволив порівняти, наскільки успішно компанії звітують про прогрес у досягненні ЦСР.

Основними висновками дослідження є такі:

– Цілі сталого розвитку стали невід’ємною частиною корпоративної звітності. Так, 72% всіх досліджуваних компаній згадують ЦСР у звітності, 50% компаній пріоритезували найбільш релевантні ЦСР.

– Компанії тільки на шляху до того, щоб ЦСР стали центром бізнес стратегії: 54% компаній, для яких ЦСР є пріоритетом, згадують їх у своїй бізнес стратегії.

– ЦСР досі не потрапляють у спектр інтересів топ-менеджменту так, як інші ризики: лише 19% заяв топ-менеджменту і голів рад директорів містять згадки про ЦСР.

– Якість звітності по ЦСР покращується, але вона ще далеко від досконалості. Середній бал за якість звітності тих компаній, які пріоритезували ЦСР, становить 2,71 в цілому у світі (з 5 можливих). 23% компаній розкрили ключові показники ефективності щодо ЦСР.

Фахівці PWC визначили кроки успіху до включення ЦСР у бізнес компаній. Серед них:

– у кожного відділу компанії є своя роль – ЦСР відноситься не тільки до корпоративної відповідальності;

– лідерство – ключ до успіху, топ-менеджмент повинен зайняти активну позицію для підтримки змін;

– необхідно добре продумувати цілі, які будуть допомагати досягати результатів і звітувати про прогрес;

– слід прагнути до високої якості звітності як про фінансову, так і про нефінансову інформацію.

«Підвищення обізнаності про ЦСР і включення ЦСР у свою бізнес стратегію – важливий крок, але тільки цього недостатньо. По кожній із цілей у цій сфері перед бізнесом стоять реальні і суттєві виклики», – зазначила Керівник міжнародної практики надання послуг в області ЦСР, PwC в Великобританії Луїза СКОТТ.

Більш детально – у Звіті PwC

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: