Кількість проектів прямих іноземних інвестицій в Європі зменшилась

У 2018 році кількість проектів прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у країнах Європи склала 63,6 тис., що виявилося на 4% менше ніж у 2017 році. Спад обумовлений значним зниженням проектів ПІІ (на 13%) в Німеччині і Великобританії – двох найбільших європейських економіках, на частку яких припадає одна третина загального обсягу інвестицій в Європі.

Такими є результати дослідження EY «Інвестиційна привабливість країн Європи за 2018 рік», яке щорічно проводиться в 49 країнах, починаючи з 2010 року.

Серед факторів зменшення обсягу інвестицій експерти відзначають зниження темпів економічного розвитку і уповільнення зростання ВВП (1,8%) в європейських країнах.

Оцінка реальних ПІІ в країнах Європи заснована на власній базі даних EY European Investment Monitor (EIM). У зазначену базу даних включена інформація про проекти із залученням ПІІ, в результаті яких створені нові об’єкти і робочі місця. При цьому не враховуються портфельні інвестиції, а також угоди злиттів і поглинань, завдяки чому інформація в базі даних відображає реальні інвестиції у виробництво і сферу послуг, здійснені іноземними компаніями в Європі.

Дані про ПІІ знаходяться в широкому доступі. Інформація про інвестиції в будь-яку компанію, як правило, включається в базу даних, якщо іноземний інвестор придбав понад 10% її акціонерного капіталу і бере участь в управлінні її діяльністю. В обсязі ПІІ враховуються акціонерний капітал, реінвестований прибуток і внутрішньо групові кредити.

Разом із цим, наведені у дослідженні показники включають також інвестиції в матеріальні активи, наприклад, в основні засоби. Такі дані надають цінну інформацію про те, як здійснюються проекти за участю ПІІ, в які види діяльності надходять інвестиції, в якому регіоні ведуться проекти, а також хто їх виконує.

Згідно з дослідженням, у 2018 році більше половини європейських країн показали негативну динаміку – середній показник падіння кількості проектів ПІІ склав 29%. Головними причинами зниження інвестиційної активності в європейських країнах є Brexit, політична нестабільність, політика протекціонізму і падіння темпів економічного зростання.

Більш детально – у дослідженні EY «Інвестиційна привабливість країн Європи за 2018 рік»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: