Позичальників небанківських кредитів пропонують захистити

У Парламенті зареєстровано депутатський законопроект «Про захист прав позичальників небанківських кредитів».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №10434), сьогодні в Україні небанківське мікрокредитування є популярним на ринку фінансових послуг, особливо серед найбільш соціально-вразливих груп населення. Тому ця сфера потребує належного захисту прав та законних інтересів споживачів і кредитодавців, що, у свою чергу, приведе до підвищення довіри до ринку небанківського кредитування, мінімізує порушення законних прав кредитодавців та споживачів, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки України.

Загальні правові засади ринку небанківського кредитування регулює не у повній мірі Закон «Про споживче кредитування». Але сфера небанківського кредитування в Україні потребує закону, який би регулював відносини між кредитодавцями, кредитними посередниками та споживачами під час надання послуг мікрокредитування фізичних осіб.

Належне врегулювання правових відносин між кредитодавцями, кредитними посередниками та споживачами дозволить зробити ринок мікрокредитування привабливішим для сегменту кредитодавців та безпечнішим для сегменту споживачів. Це позитивно впливатиме на розвиток економіки країни, соціальний добробут та приватну фінансову стабільність населення.

Метою законопроекту є захист прав та законних інтересів споживачів і кредитодавців, підвищення довіри до ринку небанківського кредитування.

Наведена мета реалізовується у положеннях законопроекту, якими передбачається регулювання термінів повернення кредиту, регулювання плати за кредитом, визначення меж відповідальності позичальника за договором кредиту, визначення порядку погашення кредиту та максимального місячного розміру платежу за нормами мікрокредитування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: