До договорів щодо видачі фінансових кредитів застосують додаткові вимоги

Нацкомфінпослуг оприлюднила доопрацьований проект Розпорядження «Про затвердження додаткових вимог до договорів про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його розробка зумовлена збільшенням скарг споживачів, які отримали фінансову послугу з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, та збільшенням порушень законодавства про фінансові послуги фінансовими установами, що надають таку послугу.

Для розв’язання проблеми пропонується прийняти проект регуляторного акта, що дозволить:

– врегулювати основні проблемні питання, які виникають між фінансовими компаніями, які провадять господарську діяльність з надання коштів у позику, та споживачами таких послуг, шляхом встановлення вимог до розкриття інформації у договорах позики, вимог до оформлення договорів позики, а також вимог до розкриття інформації та оформлення електронних договорів позики;

– зменшити кількість випадків порушень прав споживачів послуг у сфері споживчого кредитування;

– зменшити кількість випадків зловживань з боку недобросовісних споживачів зазначених фінансових послуг;

– зменшити адміністративні витрати Нацкомфінпослуг на проведення заходів реагування та застосування заходів впливу відповідно до законодавства.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження додаткових вимог до договорів про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: