Обсяг чистих страхових премій на 2019 рік з видів страхування, інших, ніж страхування життя, прогнозується на рівні 33,4 млрд. грн.

ЛСОУ провела дослідження зв’язку з макроекономічними показниками та здійснила прогнозування обсягу чистих страхових премій з видів страхування, інших, ніж страхування життя.

Як зазначається у прес-релізі Ліги страхових організацій України, протягом 2014-2018 років чисті страхові премії мали стійку тенденцію до зростання, яке відбувалося нерівномірно. Найбільший темп приросту чистих страхових премій із «non-life» страхування був у 2015 році (22,7%), найнижчий – у 2017 році (7,9%). У 2016 році темп приросту становив 17,6%, у 2018 році – 19,3%. На основі виявлення основної тенденції розвитку (тренду) можна зробити висновок про те, що галузь «non-life» страхування характеризується нерівномірним зростанням.

Динаміка чистих страхових премій протягом 2014-2018 років була значною мірою подібною до динаміки номінального ВВП. Порівняння темпів зростання та аналіз коефіцієнтів випередження свідчать про відставання темпів зростання чистих страхових премій у національній валюті порівняно з темпами зростання ВВП у 2014-2018 роках.

Розрахований лінійний коефіцієнт кореляції Пірсона (r=0,99) свідчить про наявність сильного прямого зв’язку між рівнем номінального ВВП та обсягом чистих страхових премій.

Оскільки обчислений коефіцієнт кореляції більший за критичне його значення (0,99>0,77), то з вірогідністю 0,99 можна стверджувати про статистично достовірну залежність між рівнем номінального ВВП та обсягом чистих страхових премій.

Коефіцієнт детермінації (D=0,98) показує, що варіація (зміна) обсягу чистих страхових премій «пояснюється» варіацією (зміною) рівня номінального ВВП на 98%.

З урахуванням макроекономічних прогнозів Кабінету міністрів України, Національного банку України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міжнародного валютного фонду, Світового банку, міжнародного рейтингового агентства Standard&Poor’s щодо зростання ВВП, інфляції та середньорічного курсу гривні на 2019 рік розглянуто сценарії розвитку галузі «non-life» страхування. За реалістичним сценарієм на основі розробленої моделі прогноз обсягу чистих страхових премій на 2019 рік з видів страхування, інших, ніж страхування життя, склав 33,4 млрд. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: