Держфінмоніторинг розширює міжвідомчу співпрацю

Державна служба фінансового моніторингу України оприлюднила результати своєї діяльності у першому півріччі.

ПІДГОТОВКА УЗАГАЛЬНЕНИХ МАТЕРІАЛІВ

Згідно з даними відомства, у звітному періоді ним було підготовлено 398 матеріалів (з них 232 узагальнені матеріали та 166 додаткових узагальнених матеріалів), які направлено до:

– органів прокуратури – 51 матеріал (з них 11 узагальнених матеріалів та 40 додаткових узагальнених матеріалів);

– Державної фіскальної служби України – 92 матеріали (з них 72 узагальнені матеріали та 20 додаткових узагальнених матеріалів);

– органів внутрішніх справ – 75 матеріалів (з них – 63 узагальнені матеріали та 12 додаткових узагальнених матеріалів);

– Служби безпеки України – 110 матеріалів (з них – 64 узагальнені матеріали та 46 додаткових узагальнених матеріалів);

– Національного антикорупційного бюро України – 69 матеріалів (з них – 21 узагальнений матеріал та 48 додаткових узагальнених матеріалів);

– Державного бюро розслідувань – 1 узагальнений матеріал.

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 36,1 млрд. грн.

Держфінмоніторингом приділяється особлива увага стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.

Так, у першому півріччі 2019 року відомством направлено до правоохоронних органів 89 матеріалів (23 узагальнені матеріали та 66 додаткових узагальнених матеріалів), які пов’язані з підозрою у корупційних діяннях, зокрема до:

– Національного антикорупційного бюро України – 69 матеріалів;

– органів прокуратури України – 17 матеріалів;

– Служби безпеки України – 3 матеріали.

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 4,6 млрд. грн.

МІЖВІДОМЧА СПІВПРАЦЯ

З метою підвищення ефективності міжвідомчої співпраці протягом звітного періоду Держфінмоніторингом вживалися координаційні заходи щодо виконання відповідними державними органами Плану дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5 раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL. Так, відомством забезпечено узагальнення інформації, наданої державними та правоохоронними органами, про хід виконання Плану дій у 2018 році у першому кварталі поточного року та направлено зведену інформацію до Кабінету Міністрів України. Крім того, Держфінмоніторингом забезпечувалися заходи з підготовки усіма зацікавленими державними органами першого звіту про прогрес України за результатами 5 раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL.

Також упродовж першого півріччя 2019 року представники Держфінмоніторингу взяли участь у 43 координаційних нарадах із зацікавленими державними органами з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Крім того, було підписано Меморандум про загальні засади співробітництва у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення між Державною службою фінансового моніторингу України та Національним інститутом стратегічних досліджень.

Також 1 квітня 2019 року з Державним агентством з питань електронного урядування підписано Угоду про підключення до систем електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

25 червня 2019 року підписано Меморандум про взаємодію та співпрацю з організацією «Ю-КОНТРОЛ» щодо започаткування використання Держфінмоніторингом сервісу YouControl.

У частині координації співпраці з державними органами, громадськістю та приватним сектором Держфінмоніторингом організовано проведення засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, Робочої групи з питань запобігання та протидії фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, двох засідань Громадської ради при Держфінмоніторингу та дев’ятого засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – банківських установ.

ЗАКОНОДАВЧА ТА МЕТОДОЛОГІЧНА РОБОТА

У рамках законодавчих ініціатив Держфінмоніторингом у звітному періоді забезпечено активне супроводження у Верховній Раді України зареєстрованого урядового проекту закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (№9417), який був підтриманий профільним комітетом Парламенту до розгляду у першому читанні.

Законопроект розроблено з метою імплементації норм четвертої Директиви (ЄС) 2015/849 «Про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму» та норм Регламенту (ЄС) 2015/847 «Про інформацію, що супроводжує грошові перекази».

Також Держфінмоніторингом продовжується процес проведення другого раунду Національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму на підставі оновленої у 2018 році Методики.

У рамках методологічної роботи, протягом першого півріччя 2019 року близько 1975 представників Держфінмоніторингу взяли участь у 51 освітньому заході.

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

В напрямку міжнародного співробітництва, у період з 30 червня по 4 липня 2019 року, представники Держфінмоніторингу взяли участь у засіданнях Робочих груп та 26 Пленарному засіданні Егмонтської групи підрозділів фінансової розвідки (ПФР) у м. Гаага, Королівство Нідерланди.

Держфінмоніторингом у звітному періоді також підписано Меморандуми про взаєморозуміння у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму із ПФР Держави Кувейт, Республіки Австрія та Заяву про співробітництво з ПФР Японії.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: