Клієнти НДУ отримають нові можливості для обліку цінних паперів

Оновлене Положення про провадження депозитарної діяльності дає можливість наблизити український фондовий ринок до міжнародних стандартів. Про це інформує прес-служба Національного депозитарію.

Цим документом вводяться нові типи рахунків, Центральний депозитарій отримує можливість самостійно вносити зміни у технології виконання операцій, а клієнти самі обиратимуть зручну для себе систему обліку.

Рішення «Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності» №327 було прийняте Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 13 червня 2019 року та набула чинності з 6 серпня 2019 року.

«Зміни, які були прийняті у співпраці з НКЦПФР – ще один важливий крок, який наближає український ринок до роботи за міжнародними стандартами, – зазначає Міндаугас БАКАС, Голова Правління НДУ. – Завдяки новій редакції Положення про провадження депозитарної діяльності інфраструктура стає більш гнучкою і ефективною. Наразі ми створюємо умови та відкриваємо нові можливості які дозволяють депозитарним установам почати розвиватися як прибутковий бізнес».

Основними новаціями документу є такі.

По-перше, вводяться нові типи рахунків. До останнього часу був лише один тип – рахунок у цінних паперах. Він дозволяв Центральному депозитарію вести облік ЦП, які належать депонентам депозитарної установи, одним загальним числом (з урахуванням поділу на групи за відповідними обмеженнями). Наразі до цього типу додаються агрегований, сегрегований і відокремлений рахунки, за допомогою яких у тому числі може бути організований персоніфікований облік ЦП. Введення нових типів рахунків дозволить більш швидко, надійно і без помилок обслуговувати операції.

По-друге, НКЦПФР більше не регулюватиме на рівні нормативних документів технології виконання операцій. Всі операції будуть виконуватися згідно з Правилами Центрального депозитарію, які погоджуються Комісією, та іншими внутрішніми документами. ЦД отримає можливість для самостійного внесення технологічних змін, якщо це необхідно для того, щоб зробити виконання операцій більш ефективним і якісним.

По-третє, депозитарні установи самі обиратимуть систему обліку. Нове Положення відкриває депозитарним установам та іншим клієнтам Центрального депозитарію, які провадять депозитарну діяльність, можливість використовувати власні технології для ведення системи депозитарного обліку та обслуговування операцій. Єдина умова – відповідність правилам (стандартам) і вимогам, які встановлює ЦД.

Окремо треба зазначити, що значна частина прав та обов’язків суб’єктів отримає конкретизацію в Депозитарному договорі. Відповідні зміни до Вимог до депозитарного договору затверджені Рішенням НКЦПФР №326 від 13.06.2019 р. і також набули чинності з 6 серпня цього року.

Разом із впровадженням нової IT-платформи інфраструктури фондового ринку все це дозволить клієнтам НДУ отримати нові можливості для обліку цінних паперів і обслуговування операцій.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: