Валютна лібералізація сприяє поліпшенню бізнес-клімату в Україні

З початку запровадження валютної лібералізації НБУ скасував понад 30 обмежень на валютному ринку. Про це повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Більшість новацій було спрямовано на поліпшення бізнес-клімату. Зокрема, вже скасовано обов’язковий продаж валютних надходжень, попереднє резервування гривні для купівлі валюти та обмеження на репатріацію дивідендів за кордон тощо.

Водночас населення також відчуло переваги валютної лібералізації. Наприклад, українці отримали можливість купувати валюту онлайн через інтернет-банкінг і не стояти в чергах у банківських відділеннях. Це сучасно, безпечно і зручно.

У цілому, загальні цифри свідчать про таке.

Бізнес та населення інвестують за кордон у межах запровадженої системи електронних лімітів, яка не потребує отримання спеціальних дозволів Національного банку, як це колись було. Із 7 лютого 2017 року загальна сума їхніх інвестицій склала понад 70 млн. євро.

Підприємці активно користуються спрощеною повідомною системою інформування про зовнішні залучення, яка замінила обтяжливу процедуру реєстрації таких кредитів у Національному банку. Із 7 лютого отримано повідомлення про 782 нових зовнішніх залучень, а також 1771 зміну до попередньо укладених кредитних договорів.

Іноземні інвестори вітають повне скасування ліміту на репатріацію дивідендів. З початку року вони перерахували за кордон близько $1,7 млрд. з отриманого в Україні прибутку.

Фізичні особи активно використовують нові можливості з купівлі-продажу валюти онлайн. Кожного дня вони купують і продають приблизно співставні суми у $3-4 млн. на день.

Підсумки першого півріччя валютної лібералізації, яка відбувається відповідно до темпів зміцнення макрофінансової стабільності, показали, що вона не спричиняє суттєвого відтоку капіталу і тиску на валютний ринок. Натомість вона має велике значення для поліпшення бізнес-клімату, створює стимули для посилення довіри до національної валюти і передумови для притоку капіталу в країну.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: