Депозитарій НБУ впровадив нові технології

Учасники фондового ринку зможуть запровадити онлайн-операції з державними цінними паперами для інвесторів. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Уперше за час існування фондового ринку України його професійні учасники отримали можливість розробляти та інтегровувати з депозитарієм Національного банку власні автоматизовані системи для здійснення онлайн-операцій з облігаціями внутрішньої державної позики.

Інновація стала можливою завдяки впровадженню API-технологій у Депозитарії НБУ, що забезпечує можливість автоматичної взаємодії внутрішніх систем учасників фондового ринку із системою депозитарного обліку Національного банку.

Нововведення дає змогу учасникам фондового ринку налагодити прямий зв’язок між власною системою обліку та системою Депозитарію НБУ, що дозволить автоматизувати не лише звичайну операційну роботу, а й запровадити наскрізні процеси для нових продуктів та послуг.

Зокрема, учасники фондового ринку зможуть дистанційно здійснювати операції з державними цінними паперами для своїх клієнтів, відкривати рахунки у цінних паперах, надавати інформаційні довідки тощо. Зі свого боку клієнти професійних учасників можуть отримати можливість здійснювати транзакції, використовуючи IT-рішення у формі мобільних додатків.

Упровадження API-технології в Депозитарії НБУ обумовлене кращим світовим досвідом та трендами, а також підвищеним попитом з боку професійних учасників.

Використання нових сервісів Депозитарію НБУ є добровільним і не має жодних часових обмежень. Кожна депозитарна установа може налаштувати таку взаємодію відповідно до власної бізнес-моделі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: