НКЦПФР планує врегулювати ряд аспектів депозитарної діяльності

Регулятор оприлюднив проект нормативного акта  щодо цих питань.

Йдеться про проект Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо припинення діяльності на фондовому ринку».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, підставою для його розробки стала необхідність приведення нормативно-правових актів Комісії у відповідність до вимог законодавства.

Так, Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій», який набрав чинності з 24.11.2018 р., вносить зміни до деяких законодавчих актів, зокрема до Закону «Про депозитарну систему України».

Норми законодавчого акта надають можливість номінальному утримувачу (іноземна фінансова установа, яка зареєстрована в державі, що є членом Європейського Союзу та/або членом Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), відповідає встановленим Комісією вимогам та відповідно до законодавства держави, в якій її зареєстровано, має право надавати своїм клієнтам послуги з обліку цінних паперів та реєстрації переходу права власності на цінні папери, у тому числі в інших державах на підставі відповідних договорів з іноземними фінансовими установами) відкриття рахунку у цінних паперах в депозитарних установах.

Відповідно до зазначених змін до Закону «Про депозитарну систему України» рахунок у цінних паперах номінального утримувача відкривається депозитарною установою іноземній фінансовій установі, що відповідає встановленим законодавством вимогам, на підставі договору про надання послуг з обслуговування рахунка в цінних паперах номінального утримувача.

У зв’язку зі здійсненням технологічної та операційної модифікації системи депозитарного обліку Центрального депозитарію цінних паперів, передбаченої Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року, та внесенням відповідних змін щодо удосконалення механізмів регулювання депозитарного обліку цінних паперів до Положення про провадження депозитарної діяльності, виникла необхідність уточнення певних статей Положення про припинення депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності.

Проектом пропонується вирішення низки питань взаємодії депозитарної установи, що припиняє провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з номінальним утримувачем.

Зокрема, до обов’язків Депозитарної установи належить повідомлення номінального утримувача щодо необхідності переведення обліку прав на цінні папери, які належать номінальному утримувачу/клієнтам номінального утримувача, до іншої, обраної номінальним утримувачем депозитарної установи та зазначення особи, яка надалі забезпечуватиме облік та обслуговування прав на цінні папери номінальних утримувачів, у разі незакриття в установленому порядку своїх рахунків в цінних паперах у Депозитарній установі тощо.

Крім того, проект передбачає новий порядок дій Депозитарної установи, депозитарної установи-правонаступника або уповноваженого на зберігання щодо цінних паперів/прав на цінні папери депонентів, власників цінних паперів, що не мають статусу депонентів, номінальних утримувачів, цінні папери яких на дату припинення діяльності обліковувалися в системі депозитарного обліку Депозитарної установи.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо припинення діяльності на фондовому ринку»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: