НБУ та Мінфін обговорюють репрофайлінг ОВДП

MinfinNbuОВДП, які перебувають у власності Нацбанку, конвертують у довгострокові гривневі облігації різної строковості з прив’язкою доходності до рівня інфляції.

За інформацією прес-служби НБУ, Міністр фінансів Олександр Данилюк підкреслив: «Цей процес стосується лише тих ОВДП, які перебувають у портфелі Національного банку. Наразі їх сума становить близько 383 млрд. грн.».

У свою чергу, за словами заступника Голови Національного банку Олега Чурія, вказаний процес має дві мети. По-перше, полегшити навантаження на Державний бюджет за рахунок зміни строків погашення та обслуговування ОВДП, які тримає Національний банк. По-друге, він сприятиме проведенню виваженої фіскальної політики, яка буде збігатися з цілями НБУ щодо забезпечення низької та стабільної інфляції та буде уможливлювати ефективну реалізацію режиму інфляційного таргетування.

Погашення нових зобов’язань Міністерства фінансів перед Національним банком буде відбуватися рівномірно протягом тривалого періоду (наразі обговорюється максимальний строк 30 років). Діалог щодо структури портфелю і строків за новими ОВДП триває.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: